Завантажити ще

Американська розвідка: Росія готує спецоперацію на Донбасі, щоб створити привід для нападу на Україну

Американська розвідка: Росія готує спецоперацію на Донбасі, щоб створити привід для нападу на Україну
Фото: mil.ru

Росія готується провести спецоперацію на Донбасі під чужим прапором, щоб створити привід для вторгнення, заявив американський радник із національної безпеки Джейк Салліван. Про це 14 січня повідомляє CNN.

За словами Саллівана, США мають розвідувальну інформацію, яка вказує на те, що Росія вже підготувала групу оперативників для проведення цієї спецоперації.

- Наша розвідувальна спільнота отримала інформацію про те, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення, - сказав Салліван.

Чиновник також наголосив, що Росія готується повторити сценарій 2014 року.

- Ми бачили цю п'єсу в 2014 році. Вони знову готують цю п'єсу, і  адміністрація матиме додаткові подробиці, про які ми розповімо через 24 години, - підсумував він.

Раніше Салліван стверджував, що приводом для вторгнення може стати спроба перевороту в Україні.

Заява американського радника перекликається з інформацією, опублікованою раніше 14 січня Міноборони України, у якій йдеться про те, що російські спецслужби готують провокації проти російських сил у спробі підставити Україну. Щоправда, українська розвідка оперувала даними, отриманими із Придністров'я.

- 13 січня в 3-му ОМСБР ЗС Придністровського регіону Республіки Молдова було проведено службову нараду, під час якої особовому складу доведено, що очікуються нібито провокації з боку України у районі н. п. Колбасная (артсклади оперативної групи військ РФ), – повідомили українські військові.

При цьому розпорядження про приведення бригади у вищі ступені бойової готовності не доводилися, але було зазначено про готовність особового складу "за першою командою" виконувати завдання призначення.

Водночас РФ розпочала перевірку бойової готовності своїх військ на окупованому Донбасі. Зокрема, окремі формування виводять на полігони, повідомили у ГУР Міноборони України.
Повідомляється, що командування Збройних сил РФ цього тижня розпочало масштабну перевірку бойової та мобілізаційної готовності армійських корпусів, що дислокуються в окремих районах Донецької та Луганської областей.

- Окремі підрозділи з'єднань та частин оперативного угруповання російських окупаційних військ виведені на полігони для занять з тактичної, інженерної та вогневої підготовки, у т. ч. із проведенням стрільб екіпажами танків та бойових машин, артилерійськими та мінометними розрахунками, - йдеться у повідомленні.

Крім того, перевіряються запаси та умови зберігання зброї, боєприпасів та військової техніки.

Що було раніше

У Росії 13 січня визнали невдалими переговори з НАТО та США щодо гарантій безпеки та зробили низку войовничих заяв (агресивна риторика на період переговорів затихла в РФ). Так, прозвучали заяви про можливий "катастрофічний сценарій" навколо України та про плани розміщення російських військ та ракет на Кубі й у Венесуелі.

Під час переговорів РФ відмовила США у вимозі відвести війська від кордонів України, а у МЗС РФ підтвердили, що військові фахівці постійно пропонують Путіну варіанти сценаріїв на випадок "погіршення ситуації" навколо України. Крім того, розпочалися чергові російські військові навчання біля північних кордонів України.