Завантажити ще

ЗМІ: влада передала Гетьманцеву контроль над "скрутками ПДВ"

ЗМІ: влада передала Гетьманцеву контроль над
Фото: ukranews.com

Влада передала голові комітету з податкової та митної політики Данилу Гетьманцеву контроль над "скрутками ПДВ", йдеться у статті видання "Справа".

За інформацією видання, лише на "скрутках" ПДВ бюджет країни щомісяця втрачає до 2 мільярдів гривень, а політика "кураторства" у питаннях оподаткування була характерною як для адміністрації Януковича, так і для часів Порошенка.

Ідею "кураторства" розкритикував екс-міністр фінансів та колишній соратник Володимира Зеленського Олександр Данилюк.

"Наприкінці року податкову передали під "кураторство" – як за Януковича. Цей приз отримав голова комітету з податкової та митної політики Гетьманцев. Хоча, гадаю, він монополію довго не протримає – охочих поживитися чимало. Про те, що кураторство – це дикість з погляду державного управління, я навіть не хочу говорити. "Кураторство" - це саме про видавлювання грошей із бізнесу", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Автори матеріалу вважають, що наразі вся система оподаткування в країні переведена у режим викачування грошей, щоб "білий" бізнес дав більше коштів, якими можна перекрити індикативні показники наповнення бюджету, і перекрив втрати від схем, з якими ніхто не збирається боротися.

Однією з найпоширеніших схем є "скрутки ПДВ" – неправомірне формування витрат платника податків, внаслідок яких платник має право на штучний податковий кредит, що призводить до зменшення його зобов'язання з ПДВ. Через такі схеми бюджет щомісяця втрачає близько 2 млрд грн. Ці суми називалися у податковій на початку 2021 року і так само озвучуються на початку 2022-го.

Зазначається, що Гетьманцев у публічному просторі утримується від коментування такої практики в Україні, хоча та продовжує існувати та приносити дохід бенефіціарам. Автори матеріалу, спираючись на власні джерела, припускають, що готується кадрова зачистка в Департаменті адміністративного оскарження ДПС і на місце керівника планують повернути звільненого за алкоголізм Єгора Притулу. Не виключено, що це викликано необхідністю збільшити "планові втрати" під час збору ПДВ.

"Всім експертам і бізнесу зрозуміло, що схеми зі "скрутками" ПДВ існуватимуть рівно доти, доки це заохочуватиметься зверху і доки "кураторові" Гетьманцеву не буде дано чіткого указу зупинити пряме розкрадання бюджетних коштів. Поки ж, судячи з того, що відбувається, все навпаки", – резюмують автори матеріалу.

Нагадаємо, від 1 серпня минулого року в Україні знову діє ставка ПДВ у розмірі 20% для окремої агропродукції.