27 вересня
Завантажити ще

Невгамовний. Янукович подав до ОАСК новий позов до Верховної Ради

Невгамовний. Янукович подав до ОАСК новий позов до Верховної Ради
Фото: УНИАН\Владимир Гонтарь.

Колишній президент України Віктор Янукович подав ще один позов до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) у зв’язку з позбавленням його звання президента. Про це 14 січня у своєму телеграм-каналі повідомила представник Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгіря.

"Янукович В.Ф. подав до ОАСК ще один позов проти Верховної Ради, в якому вимагає визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання президента України іншим способом, окрім як шляхом імпічменту", - поінформувала Совгіря.

За її словами, ОАСК вже відкрив провадження у цій справі (№640/39069/21) та призначив справу до розгляду у порядку спрощеного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання.

"Тобто рішення суду за цим позовом може бути прийняте практично будь-якої миті", - зазначила представник парламенту в КС.

Вона також нагадала, що Верховна Рада позбавила Януковича звання президента України шляхом ухвалення закону України від 04.02.2015 № 144-VIII. Совгіря додала, що конституційність цього закону оскаржувалась у КС, і суд у грудні 2019 року закрив провадження за конституційним поданням, зазначивши, що ця суперечка має політичний, а не правовий характер, а тому не підсудний КС.

У грудні 2021 року Віктор Янукович звернувся до ОАСК із позовом до Верховної Ради, і суд відкрив провадження за позовом у суперечці з приводу визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України. Утікач-президент просив суд встановити відсутність у Ради таких повноважень. Перше засідання заплановано на 16 лютого 2022 року.

Згодом екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров також подав позов до Окружного адміністративного суду і вимагав суд зобов'язати СБУ внести до РНБО пропозицію про зняття з нього санкцій.