21 листопада
Завантажити ще

Бажаєте стати великим чиновником? Є вакансії в Кабміні, міністерствах та Печерському суді

Бажаєте стати великим чиновником? Є вакансії в Кабміні, міністерствах та Печерському суді
Фото: pixabay.com

У новому році - нова робота, подумали ми і вирішили вивчити нові вакансії на держслужбі. Таких на сьогоднішній день близько 1400 (третина - у Києві). Є де розвернутися.

Але хотілося б посаду посолідніше та з зарплатою повище. Є такі? Є!

Добре платять, але складно потрапити

До найвищого корпусу держслужби можуть потрапити лише 8 щасливчиків. Саме стільки вакансій є на сайті Нової державної служби у розділі «категорія А».

На сьогоднішній день шукають:

  • держсекретаря до Міністерства економіки (посадовий оклад - 33,6 тис. грн),
  • заступника керівника Держуправління справами (оклад - 44 330 грн),
  • керівника Апарату Антимонопольного комітету (33,6 тис. грн.),
  • 2 членів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (30,3 тис. грн),
  • заступника голови Держслужби з безпеки на транспорті з питань цифрового розвитку (26,5 тис. грн),
  • першого заступника голови Держміграційної служби (28 тис. грн),
  • заступника голови Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів (26,5 тис. грн.).

- Щоб розуміти остаточний розмір зарплати, помножте «голий» оклад на коефіцієнт 1,7-2,4 - і отримаєте середню зарплату, яку отримуватимете після нарахування різних доплат, надбавок та премій, - зізнається «КП" в Україні» чиновник середньої ланки однієї з держслужб.

Вимоги до кандидатів на ці посади практично ідентичні: загальний досвід роботи не менше ніж 7 років, з них не менше ніж 3 роки - на держслужбі на посадах категорії «А» чи «Б», вільне володіння державною мовою (наявність мовного сертифікату!) та володіння хоча б однією офіційною мовою Ради Європи (англійською чи французькою).

Але навіть якщо кандидат підходить під ці вимоги, йому ще доведеться пройти конкурс, який складається із п'яти етапів. Спочатку претендента перевірять на обізнаність у законодавстві – тест на знання Конституції (готуватися потрібно з 178 питань), закону про держслужбу (126 питань), закону про протидію корупції (106 питань) та спеціального законодавства (182 питання). Важливо! Перелік усіх питань та правильні варіанти відповідей є у відкритому доступі. З них у підсумковий тест потраплять лише 40 питань.

Потім кандидата перевірять на абстрактне мислення, щоб оцінити, чи вміє він логічно думати та встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. Також потрібно пройти тест: 30 завдань за 25 хвилин.

Далі – перевірка на володіння іноземною мовою. Для цього потрібно буде пройти лексико-граматичний тест, перевірку на розуміння письмового тексту іноземною мовою, аудіювання та говоріння.

На третьому етапі може бути (за рішенням конкурсної комісії) розв'язання кандидатом ситуативних завдань. На фінішній прямій до заповітної посади на кандидата чекають ще дві співбесіди: з членами конкурсної комісії, а потім - з майбутнім безпосереднім начальником.

Кому платять менше "мінімалки"

А що робити, якщо у кандидата досвіду роботи з Гульчин ніс, а з англійською чи французькою він тільки на ви чи взагалі не знайомий? Два варіанти: «підкачати» себе або зменшити кар'єрні апетити – вивчити вакансії категорії «Б». Це на посаді рівня заступників керівників держорганів, керівників структурних підрозділів, територіальних органів. Начебто солідно звучать назви посад, але в гаманці таких начальників не дуже густо.

Одна з перших вакансій, що потрапила нам на очі, – начальник відділу аналізу даних аналітичного управління департаменту моніторингу у Нацслужбі здоров'я. Здобувача на цю посаду заманюють окладом в 11 тисяч гривень та надбавками за ранг й вислугу років. Вимоги до кандидата досить скромні - вища освіта, досвід роботи 2 роки та вільне володіння українською, все! Призначають за конкурсом, але умови щадні (тест на знання законодавства та співбесіда).

8730 гривень – такий оклад пропонують кандидатові на посаду керівника відділу кадрової роботи та управління персоналом до Печерського районного суду, який у народі прозвали найкорупційнішим. 7-10 тисяч – середній оклад держслужбовців цієї категорії. Але буває й менше. Нижче за «мінімалку» оклад пропонують претендентові на посаду заступника начальника Василівського відділу держвиконавчої служби Запорізької області – всього 5950 грн. Хоча… Провідному спеціалісту Оболонського райсуду Києва пропонують ще менше – 5010 грн.

Ще нижче вимоги до кандидатів та відповідно зарплати у держслужбовців категорії «В».

Довідка Коротко про

Законом України «Про державну службу» передбачено 3 категорії посад державної служби – «А», «Б» та «В».

До категорії «А» належать: керівники апарату Верховної Ради України та його заступники; апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, створеного президентом; апарату КСУ, апарату Верховного суду, вищих спецсудів, апарату ВККС та їхнім заступникам, держсекретарям КМУ та їхнім заступникам, а також держсекретарям міністерств; керівники держслужб.

До категорії «Б» належать: керівники (та їх заступники) держорганів, юрисдикція яких поширюється на територію АР Крим, однієї чи кількох областей, міст Києва та Севастополя, одного чи кількох районів, районів у містах, міст обласного значення.

До категорії «В» належать: всі ті держслужбовці, які не потрапили до категорій «А» та «Б». Здебільшого це спеціалісти у рай-обл-держадміністраціях, держслужбах, секретарі у судах.