26 червня
Завантажити ще

Зеленський про запуск українського супутника Січ-2-30: Слідкував, затамувавши подих

Зеленський про запуск українського супутника Січ-2-30: Слідкував, затамувавши подих
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський прокоментував успішний запуск українського супутника Січ-2-30 із космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида. У телеграм-каналі Зеленського оприлюднили фото запуску.

- Сьогодні сталася дуже важлива подія – Україна вивела у космос свій супутник "Січ-2-30". Переконаний, що трансляцію запуску дивилися тисячі українців. Я теж, затамувавши подих, стежив онлайн, як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX стартує з мису Канаверал у США з нашим космічним апаратом, як відділяється перший ступінь, і не стримував радості, коли стало ясно, що запуск пройшов успішно, - зізнався президент.

Володимир Зеленський звернувся до людей, які доклали руку до створення супутника.

- Супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-30" розробило та виготовило ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" разом з іншими українськими підприємствами. Це є повністю вітчизняна технологія. Цьогорічний успішний запуск став першим за останні десять років виведенням у космос українського супутника. Тому з особливою гордістю хочу відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які ще раз підтвердили свій високий рівень. Вони довели можливість створювати нові зразки сучасної космічної техніки та стверджувати Україну як потужну космічну державу. З упевненістю можу сказати, що сьогодні ми маємо ще один успішний приклад плідної співпраці українських та американських компаній у сфері мирного освоєння космосу, - зазначив президент.

Власний супутник України відправили на орбіту вперше за 11 років. Січ-2-30 – це оновлена версія супутника Січ-2.

Президент Володимир Зеленський прохав, щоб супутник був запущений у космос у рік святкування 30-річчя Незалежності України. У зв'язку із цим до назви пристрою додали число "30".