21 липня
Завантажити ще

США можуть виділити Україні півмільярда доларів екстреної допомоги

США можуть виділити Україні півмільярда доларів екстреної допомоги
Фото: PublicDomainPictures/pixabay.com

Американські сенатори пропонують виділити Україні екстрену допомогу у розмірі 500 мільйонів доларів. Таку допомогу для Києва передбачає законопроект щодо заходів стримування агресії Росії, який внесли до Сенату Сполучених Штатів. Про це повідомляє прес-служба сенатора Джин Шейхіна.

- Щоб допомогти задовольнити нагальні потреби оборони України, законопроект зобов'язує Міністерство оборони та державу прискорити передачу оборонних виробів для зміцнення обороноздатності української сторони та санкціонує додаткову екстрену допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів доларів у разі повторного вторгнення Росії, - наголошено у повідомленні.

Як зазначено у повідомленні, крім передбаченої законопроектом допомоги, США продовжуватимуть надавати Україні активну допомогу у сфері безпеки.

Йдеться про законопроект, який внесли на розгляд Сенату США 11 січня. Документ передбачає запровадження широких санкцій проти вищих російських військових та чиновників, зокрема президента РФ Володимира Путіна, якщо Росія здійснить вторгнення в Україну.

Також документом пропонується застосувати санкції проти банківських установ та компаній у Росії, що пропонують безпечні системи обміну повідомленнями та використовувані банками для обміну ключовою інформацією з іншими фінансовими установами.