12 червня
Завантажити ще

Американські сенатори готують санкції проти Путіна у разі вторгнення в Україну

Американські сенатори готують санкції проти Путіна у разі вторгнення в Україну

Демократи Сенату Сполучених Штатів розробили законопроект, яким пропонують застосувати пакет санкцій проти російського лідера Володимира Путіна, якщо він вчинить повномасштабний наступ на Україну. Про це повідомляє " The Washington Times ".

Як зазначено в повідомленні, запропонований демократами законопроект передбачає у разі вторгнення Росії в Україну запровадження широких санкцій проти вищих російських військових та чиновників, зокрема президента РФ Володимира Путіна.

Також документом пропонується застосувати санкції проти банківських установ та компаній у Росії, що пропонують безпечні системи обміну повідомленнями та використовувані банками для обміну ключовою інформацією з іншими фінансовими установами.

- Покарання, викладені в законопроекті, "цілком ясно дають зрозуміти, що Сенат США не залишатиметься осторонь, коли Кремль загрожує повторним вторгненням в Україну. Путіну не потрібно обвалювати всю свою економіку і йому не потрібно жертвувати життям свого народу в марній спробі перемалювати карту Європи, - заявив голова сенатського комітету з міжнародних відносин Роберт Менендес.

Про те, що Росія планує здійснити повномасштабне вторгнення в Україну, стало відомо наприкінці листопада. За даними ГУР України, наступ може розпочатися вже наприкінці січня чи на початку лютого. Тоді президент США Джо Байден повідомив, що американська сторона розробляє комплекс заходів для стримування РФ, але про розташування американських військ на території України не йдеться.