29 травня
Завантажити ще

Токаєв заборонив підвищувати зарплати чиновникам та призначив нового прем'єра Казахстану

Токаєв заборонив підвищувати зарплати чиновникам та призначив нового прем'єра Казахстану
Фото: akorda.kz

Новим прем'єр-міністром Казахстану став Аліхан Смаїлов -11 січня його призначив повноцінним главою уряду президент країни Касим-Жомарт Токаєв. Відповідний указ опубліковано на сайті президента Казахстану.

"Призначити Смаїлова Аліхана Асхановича прем'єр-міністром Республіки Казахстан", – йдеться у документі.

На хвилі протестів у Казахстані, що спалахнули через стрімке подорожчання зрідженого газу, президент країни Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Після цього тимчасовим виконувачем обов'язків прем'єр-міністра Республіки Казахстан став Аліхан Смаїлов.

Аліхам Смаїлов. Фото: twitter.com\olgamar

Аліхам Смаїлов. Фото: twitter.com\olgamar

Із січня 2022 року 49-річний Смаїлов обіймав посаду першого заступника прем'єр-міністра Казахстану. У різні роки він був міністром фінансів, помічником глави держави, президентом нацхолдингу "Казагро", а також головою республіканського агентства зі статистики.

Окрім кадрових призначень, Токаєв оголосив п'ятирічний мораторій на підвищення зарплат чиновникам. Також він доручив уряду розробити програму підвищення прибутків населення. Президент Казахстану заборонив збільшувати зарплати членам уряду, главам регіонів та депутатам. Про це повідомляє vlast.kz.

- Статті витрат, зарплати уряду, депутатів та акимів – наприкінці минулого року це питання активно обговорювалося. Я вважаю, що зарплати у них цілком достатні. Тому вважаю за можливе оголосити на 5 років мораторій на підвищення їх зарплат. Я розумію, що це не дуже хороша новина для депутатів, але гадаю, що ви сприймете це з розумінням, - сказав президент.

При цьому адміністративним держслужбовцям та бюджетникам держава продовжуватиме піднімати зарплати "по можливості".

Програма підвищення доходів населення має бути розроблена урядом у двомісячний термін. Також Токаєв доручив кожному управлінському рівню встановити конкретні показники зниження бідності.

Крім того, президент Казахстану доручив уряду розглянути можливість збільшення тривалості участі та розмірів оплати праці за проектом "Молодіжна практика" та "Перше робоче місце" для молоді.