15 липня
Завантажити ще

Президент Казахстану наказав стріляти у протестувальників без попередження

Президент Казахстану наказав стріляти у протестувальників без попередження
Фото: Sputnik/Олексій Нікольський/Кремль через REUTERS

У містах Казахстану продовжуються масові протести та заворушення. Президент Касим-Жомарт Токаєв у відповідь на зростаючу кількість учасників мітингу наказав правоохоронним органам відкривати вогонь по демонстрантах без попередження. Про це повідомляє канал "Підйом" із посиланням на заяву лідера Казахстану.

- Правоохоронним органам мною віддано наказ відкривати вогонь на поразку. За кордоном висловлюються заклики до перемовин. Яка дурість! Які переговори можуть бути із вбивцями та злочинцями? - сказав Токаєв.

За його словами, Казахстан має справу із «іноземними бандитами». Токаєв також заявив, що "на Алмати напали 20 тисяч бандитів".

Тим часом місцеві ЗМІ повідомляють, що учасники протестів забарикадувалися в будівлі телеканалу "Мир" в Алмати, є жертви. Як передає телеканал "Хабар-24", тіла загиблих лежать прямо на вулиці.

У свою чергу заступник голови адміністрації президента Казахстану Даурен Абаєв повідомив, що учасники протестів здійснили дві спроби захоплення телевежі Коктобе в Алмати. За його словами, вони кілька разів намагалися вийти у прямий ефір на центральному телебаченні. Їх зупинили правоохоронці.

У МВС також розповіли, що на території Казахстану виставили 70 цілодобових блокпостів.
Правоохоронні органи також відрапортували, що під час спецоперацій у Казахстані було ліквідовано 26 "злочинців".

- Ще 18 "озброєних злочинців" поранено. Загалом у ході заворушень затримали понад три тисячі людей. Усі будівлі міських та районних акіматів, а також відділень поліції по республіці під контролем, - розповіли в МВС.

Мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області на заході країни). Вони переросли у масові протести незважаючи на те, що уряд пішов у відставку, а влада офіційно заявила про зниження цін на газ.