У Казахстані 6 січня висадилися перші підрозділи російських військових. Вони прибули у складі миротворчих сил ОДКБ на прохання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва. Про це повідомляє російське агентство " РІА Новини ".
За даними агентства, до Казахстану у складі сил ОДКБ відправлено підрозділи 45-ї окремої бригади спецназу ВДВ Росії, іванівського та ульянівського з'єднань ВДВ.
Про прибуття перших російських військових до Казахстану для допомоги у приборканні протестів повідомило також Міністерство оборони РФ. Росія поки що не назвала точну кількість військових, яких відправлять до Казахстану в рамках миротворчої місії ОДКБ.
В організації оголосили, що Вірменія надішле на приборкання протестів 70 військових. Джерело РІА Новини у силових структурах Таджикистану повідомило, що країна відправить до Казахстану 200 миротворців. Президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що відправить до Казахстану миротворчу роту чисельністю від 100 до 300 осіб.
Протести в Казахстані не вщухають п'ятий день. Увечері 6 січня «зачистка» йде у всьому місті Алмати, відомостей про загиблих немає, - повідомила представник департаменту поліції Салтанат Азірбек, слова якої наводить @sputnikKZ.
Раніше повідомлялося, що 13 поліцейських в Алмати загинули, 353 постраждали. У місті затримано близько 2 тисяч людей. В Алмати немає інтернету, мобільний зв'язок працює нестабільно.
5 січня Токаєв оголосив на всій території країни надзвичайний стан (в Алмати та на заході Казахстану його ввели на добу раніше) і виступив зі зверненням, в якому попросив держави ОДКБ (зокрема Росію та Білорусь) про допомогу. Він заявив, що «терористичні банди», які пройшли підготовку за кордоном, беруть під контроль великі інфраструктурні об'єкти в країні, зокрема аеропорт та п'ять літаків, а також будівлі, де є зброя. Протести Токаєв розглядає як акт агресії проти країни.
Протести в Казахстані розпочалися 2 січня та були викликані дворазовим підвищенням цін на скраплений газ. Згодом у вимогах протестувальників з'явилися й політичні гасла. В результаті Токаєв відправив у відставку уряд та пообіцяв подумати над достроковими парламентськими виборами, а Нурсултан Назарбаєв пішов з посади голови Ради безпеки країни.