Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 квiтня
Завантажити ще

Російські десантники прибули до Алмати

Російські десантники прибули до Алмати
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=7mrVwyREwkg

Російські миротворці вже висадилися в Алмати. У Казахстан прибули підрозділи та військові частини Повітряно-десантних військ, повідомили у пресслужбі ОДКБ.

В організації додали, що загалом у Казахстан планується введення підрозділів збройних сил Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Киргизької Республіки, Російської Федерації та Республіки Таджикистан. Загальна чисельність миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку – близько 3 600 осіб.

У російських ЗМІ з'явилося відео посадки миротворців РФ на літак для відправки. При цьому дані про кількість військових відрізняються – одні повідомляють про те, що вилетів один літак, інші – що два.

Тим часом у Алмати протестувальники продовжують збиратися на центральній площі. Люди також оточили першу та сьому міські лікарні, повідомляє телеграм-канал "Vласть о главном" з посиланням на комендатуру міста. Є зіткнення із правоохоронцями.

Жителям Алмати під час екстреного включення по ТБ повідомили про проведення антитерористичної операції та рекомендували сховатися вдома. Схожі повідомлення надіслали у СМС.

Рішення про введення миротворців було ухвалено ОДКБ після звернення президента Касим-Жомарта Токаєва. Повідомляється, що військові будуть направлені в Казахстан "на обмежений термін з метою стабілізації та нормалізації ситуації в країні".

У Алмати 6 січня під час «зачистки» військовими центру міста загинули десятки людей. Перед тим, як відкрити стрілянину, військові на БТР, бронемашинах та військових вантажівках оточили периметр площі у центрі міста та змусили цивільних відійти. А потім відкрили вогонь. У місті продовжуються заворушення. Мародери грабують магазини та будівлі.

Протести розпочалися у Казахстані 2 січня із міста Жанаозен (Мангістауська область, знаходиться на заході країни). Там пройшли мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли у масові протести у всій країні з економічними та політичними вимогами. 4 січня президент Токаєв відправив у відставку уряд та пообіцяв подумати над достроковими парламентськими виборами, а Нурсултан Назарбаєв пішов з посади голови Ради безпеки країни.