30 сiчня
Завантажити ще

Президент Казахстану відправив уряд у відставку та назвав винних у заворушеннях

Президент Казахстану відправив уряд у відставку та назвав винних у заворушеннях
Фото: premier.kz

Уряд Казахстану відправлений у відставку. Відповідне рішення ухвалив президент країни Касим-Жомарт Токаєв. Він же призначив нового держсекретаря та виконувача обов'язків прем'єра, повідомили " Новини Казахстану ".

Попередній прем'єр-міністр Аскар Мамін уже написав заяву про відставку. Тимчасово виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Республіки Казахстан призначено Аліхана Смаїлова. Члени уряду Казахстану продовжать виконувати свої обов'язки до затвердження нового складу уряду.

Токаєв також звільнив з посади державного секретаря Кримбека Кушербаєва. На його місце призначено Ерлана Каріна.

На посаду першого заступника голови Комітету національної безпеки Республіки Казахстан призначено Мурата Нуртлеу. Раніше він обіймав посаду заступника керівника Адміністрації президента Республіки Казахстан.

У ніч на середу Токаєв також провів нараду в Акорді, в результаті якої дав низку доручень щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в країні. Президент заявив, що «особлива вина» за те, що відбувається, лежить «на уряді, зокрема, на міністерстві енергетики, а також компаніях "Казмунайгаз" та "Козакгаз"».

Він також надав кілька розпоряджень для стабілізації ситуації. Серед них:

  • запровадити державне регулювання цін крім скрапленого газу на бензин та дизель терміном на 180 днів;
  • Запровадити державне цінове регулювання із соціально - значимих продовольчих товарів. Рішення прийматиметься акимами регіонів, виходячи із соціально-економічної ситуації у конкретному регіоні;
  • Почати розробку закону "Про банкрутство фізичних осіб";
  • Розглянути необхідність запровадження мораторію підвищення комунальних тарифів для населення терміном 180 днів;
  • розглянути питання субсидування орендної плати за вторинним житлом для соціально вразливих верств населення;
  • Створити громадський фонд "Народу Казахстану", що фінансується за рахунок приватних та державних джерел, для вирішення проблем охорони здоров'я та дітей.

У Казахстані з минулої неділі відбуваються протести проти підвищення цін на газ. Спочатку хвилювання почалися заході, а потім охопили всю країну. В даний час мітинги, масові ходи відзначаються у всіх великих містах країни, поліція проводить затримання, в Алмати застосовані світлошумові гранати, сльозогінний газ. У зв'язку із ситуацією Токаєв підписав укази про запровадження НП у Мангістауській області та міста Алмати.

Новини по темі: Відставка Казахстан