Завантажити ще

Газові протести в Казахстані: президент Токаєв звернувся до протестувальників та закликав до діалогу

Газові протести в Казахстані: президент Токаєв звернувся до протестувальників та закликав до діалогу
Фото: 24.kz

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв виступив із відеозверненням до учасників заворушень та мітингів протесту, викликаних підвищенням цін на газ у країні. Відео з'явилося увечері 4 січня на офіційному сайті глави держави.

- Дорогі співвітчизники, знову звертаюся до вас - виявити розсудливість і не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності, - сказав Токаєв у зверненні.

Глава держави наголосив, що заклики атакувати службові приміщення цивільних та військових відомств є абсолютно незаконними.

- Це злочин, за яким може бути покарання. Влада не впаде, але нам потрібен не конфлікт, а взаємна довіра та діалог, - наголосив він.

Токаєв окремо звернувся до молодих людей, закликавши їх «не псувати свої життєві шляхи» та «не отруювати

життя близьким».

- Усі законні прохання та вимоги з вашого боку будуть уважно враховані, будуть ухвалені відповідні рішення. Завтра відбудеться робоча нарада з усіх цих питань. Сподіваюся на вашу розсудливість. Зараз на карті і ваше благополуччя, і місце нашої країни в сучасному світі, - повідомив президент.

Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав протестувальників у Казахстані не наслідувати заклики деструктивних осіб, зацікавлених у підриві стабільності держави. 5 січня президент планує провести нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні.

 

Що було раніше

У неділю, 2 січня, на заході Казахстану розпочалися протести проти підвищення цін на газ. До 4 січня вони охопили весь Казахстан. Мітинги, масові ходи та сутички із силовиками відзначаються у всіх великих містах країни, поліція проводить затримання.

4 січня стало відомо, що влада країни вирішила відіграти назад і заявила, що ціни підвищуватися не будуть і повернуться на торішній рівень.

Проте після заяв урядової комісії щодо виконання вимог протестувальників щодо зниження ціни на газ демонстранти не розходяться. Так, в Актау мітингувальники вимагають діалогу з президентом країни, в інших містах звучать вимоги щодо покращення добробуту народу, відставки уряду.

Демонстранти вимагали також залишення політики першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який зберігає за собою значний обсяг повноважень, і так далі.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від around russia (@around_rf)

В Алмати, деяких районах Нур-Султану та інших містах силовики блокують інтернет, не працюють месенджери Whats App та Telegram. Оператори мобільного зв'язку Beeline і Kcell пояснили, що перебої пов'язані із забезпеченням антитерористичної та громадської безпеки, причому Beeline заявив, що відсутність зв'язку викликано причинами, що не залежать від компанії.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від around russia (@around_rf)

В Алмати відбулися заворушення – протестувальники почали громити поліцейські автомобілі. Розгорілися кілька fdnj, які розбили протестувальники. Повідомляється, що одна з машин вибухнула. Учасники протестів вступили у зіткнення із силовиками. При цьому правоохоронці розпорошили сльозогінний газ та використали світлошумові гранати. Над площею стоїть густий дим. Також у район протестів стягнуто водомети.