20 травня
Завантажити ще

Україна домовиться про шостий транш ЄС у першій половині 2022 року, а промисловий безвіз відкладається

Україна домовиться про шостий транш ЄС у першій половині 2022 року, а промисловий безвіз відкладається
Фото: facebook.com/olga.kravets.796

Україна домовиться про шосту програму макрофінансової допомоги ЄС у першій половині 2022 року. Такі очікування віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина озвучила в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна".

- Ми не мали уявлення, чи потрібна нам шоста програма, коли підписували угоду про п'яту програму, але наразі ми точно можемо сказати, що налагодили зрозумілий процес взаємодії з ЄС… Тому ми готові до шостої програми… Ми сподіваємось, що наступна програма макрофінансової допомоги буде укладено вже у першій половині 2022 року, - заявила вона.

За словами Стефанішиної, Київ виконав усі умови та отримав кошти у повному обсязі в рамках попередньої п'ятої програми.

Віце-прем'єр зазначила, що це одна з найбільш стабільних фінансових програм, яка дозволяє планувати витрати на розвиток, вона є зрозумілим та стабільним механізмом отримання коштів. Ольга Стефанишина додала, що Україна побудувала практику погодження з Європейським Союзом умов отримання кожного траншу макрофінансової допомоги.

У той же час угоду про промисловий безвіз з ЄС у 2022 році підписано не буде, вважає Стефанишина. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції запропонувала повернутися до цього питання ближче до літа 2022 року.

Довідка

У липні 2020 року Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння з реалізації "виключної" (п'ятої за рахунком) програми макрофінансової допомоги до 1,2 млрд грн. Перший транш номінальним розміром 600 млн євро Україна отримала у грудні 2020 року, другий – у жовтні 2021 року. Загалом Україна у 2014-2021 роках отримала в рамках реалізації п'яти програм 5,01 млрд євро кредитної допомоги від ЄС.

У жовтні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує підписати угоду про "промисловий безвіз" на наступному саміті Україна-ЄС у 2022 році. Висновок визнає, що Україна є промислово розвиненою державою, де продукція виробляється відповідно до стандартів ЄС з якості та безпеки. Угода дозволить виробникам продукції отримувати всі необхідні сертифікати для експорту в Україні.