Завантажити ще

Марія Захарова - про від'їзд Романа Цимбалюка з Росії: Придумав байку про загрозу безпеці та статус заручника

Марія Захарова - про від'їзд Романа Цимбалюка з Росії: Придумав байку про загрозу безпеці та статус заручника
Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова прокоментувала від'їзд українського журналіста Романа Цимбалюка. У своєму телеграм-каналі Захарова написала, що Цимбалюк кілька років працював у Росії, а наразі "придумав байку про загрозу безпеці та статус заручника".

"Багато років, живучи в Москві, кричати про російсько-українську війну, не вилазити з московських ресторанів, випускати провокаційно-фейкові помиї в інтернет, на всі запитання «Чого ж ти мучишся в тилу ворога і чи не час повернутися до своїх «на передову»?"  відповідати безладним муканням, а потім придумати байку про загрозу безпеці та статус заручника", - написала спікер російського МЗС.

Марія Захарова порівняла Романа Цимбалюка з журналістами Аркадієм Бабченком та Дмитром Гордоном.

Роман Цимбалюк в інтерв'ю hromadske сказав, що виїхав з Росії. Воно було опубліковане вранці 3 січня. Журналіст вважає, що є загроза безпеці, оскільки його викликали на допит.

Цимбалюк понад десять років працював у Москві як кореспондент української агенції УНІАН. Він брав участь у кількох прес-конференціях президента Росії Володимира Путіна, ставлячи запитання щодо участі військових РФ у бойових діях на Донбасі.

Російські ЗМІ у грудні 2021 року повідомили, що журналіста викликали на допит до московської прокуратури у справі розпалювання ворожнечі. Замість нього прийшли адвокати, їм сказали, що виклик на допит відкликали. Коментуючи новину про допит, Марія Захарова назвала Цимбалюка талановитим журналістом, який втратив себе, оскільки він зробив вибір на користь участі в «інформаційній війні».