Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Італії на вимогу Росії затримали українського режисера Євгена Лавренчука

В Італії на вимогу Росії затримали українського режисера Євгена Лавренчука
Фото: facebook.com/andriy.sadovyi.

В Італії у місті Неаполь затримали та заарештували українського театрального режисера Євгена Лавренчука. Це зробили у зв'язку із запитом Російської Федерації про екстрадицію режисера,- заявили у фейсбук-спільноті " Free Eugene Lavrenchuk! ".

- Хочу повідомити всіх друзів та знайомих, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович перебуває в італійському СІЗО у зв'язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ, - поділилася куратор групи Маріанна Гудіч-Палій.

Гудіч-Палій пояснила, що у Російській Федерації Лавренчука звинувачують у кримінальному правопорушенні. Нібито вісім років тому він був у Росії та причетний до фінансових порушень. Точної причини затримання не назвали.

- В даний час італійська сторона вивчає запит, поданий з Росії. Деталі справи поки що не розголошуються, - заявила Гудіч-Палій.

На прохання родичів Євгена Гудіч-Палій розголосила справу, яку представники режисера вважають сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.

Лавренчуку допомагають у консульстві

Спікер МЗС України Олег Ніколенко у коментарі " Новому часу " заявив, що Лавренчуку надають допомогу фахівці генерального консульства України в Неаполі. З їхньою допомогою режисеру знайшли адвоката.

- Суд міста Неаполь обрав українцю запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту. Наразі консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями для з'ясування всіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів, - поділився Ніколенко.

Консул зустрівся із режисером 31 грудня. У консульстві вважають, що умови утримання під вартою є прийнятними, стан здоров'я режисера задовільний.

- Консули підтримують зв'язок з адміністрацією пенітенціарної установи й рідними та тримають справу на особливому контролі, - заявив прессекретар міністерства.

Адвокат просить написати листи підтримки

Ексзаступник голови Міністерства культури та інформаційної політики Ірина Подоляк наголосила у фейсбуці, що Лавренчука не можна тримати у СІЗО довше 60 днів. За словами Подоляк, режисера випустять після закінчення цього терміну, "якщо у Росії не домалюють справу". Подоляк зазначила, що адвокат запропонував зібрати листи підтримки від впливових в Україні осіб й організацій та надіслати їх матері Євгена Ірині Лавренчук. Ці листи правозахисник планує долучити до справи про екстрадицію.

- Все, що пов'язане з Російською федерацією, не викликає жодної довіри. Тому треба Євгена підтримати як громадянина України, режисера, художника. Потрібно, щоб його повернули сюди, бо є загроза, що його можуть відправити у Росію, - заявила Подоляк.

15 грудня Лавренчук повідомив у фейсбуці, що відправляється з Ізраїлю до Неаполя. До поста він прикріпив фото авіаквитків. Це його остання публікація перед новиною про арешт.

ДОВІДКА

Євген Лавренчук – учень Романа Віктюка (закінчив Російську академію театрального мистецтва). Ставив вистави в Україні, Ізраїлі, Польщі, Росії.

Ректор "Першої української школи театру та кіно". Викладає в Україні, Польщі, Ізраїлі

Заснував "Польський театр у Москві" та був його художнім керівником. У 2014 році виїхав із Росії до Ізраїлю на знак протесту проти політики Російської Федерації щодо України.

В Ізраїлі прожив чотири роки. Поставив там музичну виставу на івриті "Юда та його брати".

На конкурсі "Євробачення-2017", який пройшов у Києві, працював креативним директором Євроклубу та режисером фанзони.

2018 року за підсумками конкурсного відбору став головним режисером Одеського оперного театру.

Вистава Лавренчука La Traviata відзначена державною театральною премією України імені Леся Курбаса. 2021 року був номінований на Шевченківську премію.