23 вересня
Завантажити ще

Український журналіст Цимбалюк виїхав із Росії: Вважаю, що є загроза особистій безпеці

Український журналіст Цимбалюк виїхав із Росії: Вважаю, що є загроза особистій безпеці
Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Український журналіст та кореспондент агентства УНІАН Роман Цимбалюк залишив Москву після більш ніж 10 років роботи у Москві. Чоловік залишив територію Росії після виклику на допит до місцевої прокуратури - його звинуватили в екстремізмі. Про це журналіст розповів в інтерв'ю Hromadske.

- Виїхав із Російської Федерації, оскільки вважаю, що існує загроза моїй особистій безпеці. Російська хунта, здається, проявила себе. І наразі вони нібито кажуть, що відкликали виклик на допит, але це не означає, що його знову не буде, - розповів журналіст.

За словами Цимбалюка, на допит замість нього прийшов адвокат, а прокурори «чомусь на цю "стрілку" не з'явилися».

- Хтось у сусідньому кабінеті захисникові сказав, що вони відкликали повістку. Так воно чи ні? Поки що дуже мало інформації. Але я не поспішатиму до Росії, тому що не хочу ставати заручником Кремля і чекати, поки мене обміняють. У нас і так там багато людей, яких треба витягати звідти, – додав Цимбалюк.

Він зазначив, що за останні два місяці майже всі провідні російські пропагандисти передбачали йому проблеми. І наголосив, що наразі невідомо, чи є справа взагалі. Журналіст також пояснив, що він із адвокатом «серйозно ставиться до таких викликів» та публікацій у російських провладних ЗМІ, оскільки «є загроза оголошення його у розшук Інтерполу».

Про те, що Цимбалюка викликають до прокуратури та звинувачують у екстремізмі, стало відомо 15 грудня.

Роман Цимбалюк – єдиний акредитований український журналіст у Росії. У 2017 році його затримували в РФ під час інтерв'ю з хлопцем, який вивісив український прапор над МДУ у день третьої річниці анексії Криму.