Завантажити ще

Ізраїль висловив протест через марш Бандери, що пройшов в Україні

Ізраїль висловив протест через марш Бандери, що пройшов в Україні

Марш на честь Степана Бандери, що пройшов у Києві та інших містах України, викликав засудження в ізраїльської сторони. Відповідну заяву опублікувало посольство Ізраїлю в Україні.

– Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Степана Бандери. "Слава тих, хто підтримав нацистську ідеологію, опоганює пам'ять жертвам Голокосту в Україні", - заявили в дипвідомстві.

Як зазначено у повідомленні, Ізраїль вимагав від України розслідування антисемітських проявів під час маршу згідно з новим законом.

- Ми вимагаємо ретельного розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу – згідно із законом, ухваленим в Україні у 2021 році, - наголосили у посольстві.

Йдеться про факельний марш, присвячений 113-му дню народження Степана Бандери, який пройшов 1 січня в Києві та низці інших міст країни. Активісти взяли участь у ході від парку Шевченка до Майдану Незалежності у столиці – колона рухалася під пісню "Батько наш Бандера", вигукуючи різні гасла.

Після ходи учасники маршу планували влаштувати протест під будівлею Офісу президента, щоб вимагати присвоїти звання героя України сотнику УПА Мирославу Симчичу. Через новорічний ярмарок, який проходимо на Банковій, правоохоронці не допустили активістів до Офісу президента.