28 вересня
Завантажити ще

Азаров слідом за Януковичем подав до суду - на СБУ та РНБО

Азаров слідом за Януковичем подав до суду - на СБУ та РНБО
Фото: ru.wikipedia.org

Експрем'єр-міністр України Микола Азаров подав позов до Окружного адміністративного суду (ОАСК). Він вимагає зобов'язати СБУ внести до РНБО подання про зняття з нього санкцій. Про це повідомляє пресслужба суду.

- Окружний адміністративний суд міста Київ зареєстрував позов до Служби безпеки України та Ради національної безпеки та оборони України. Позивачем зазначений Микола Азаров, - йдеться у повідомленні.

Азаров намагається через рішення суду зобов'язати СБУ внести до РНБО України такі пропозиції шляхом виключення п.2 із Додатка 1 рішення РНБО України "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" від 19.03.2021р, введеного в дію Указом Президента України від 9.04.2021р. №151/2021.

Крім вимоги скасування проти нього санкцій, Азаров також просить суд визнати протиправною бездіяльність РНБО України щодо неприйняття рішення про скасування санкцій.

- Зараз суд вирішує питання відкриття провадження у адміністративній справі, - йдеться в повідомленні.

Нещодавно ОАСК відкрив справу за позовом Януковича до Верховної Ради, який зареєстрували 6 грудня. У позові йде мова про відсутність у народних депутатів компетенції для визнання його самоусунення від здійснення повноважень глави держави.

ДОВІДКА

Миколу Азарова підозрюють у скоєнні державної зради за попередньою змовою групою осіб за ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 Кримінального кодексу.

За даними слідства, Азаров, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім президентом Віктором Януковичем, порушуючи Конституцію та закон України "Про міжнародні договори України" підписав розпорядження про схвалення "Харківських угод" на користь РФ, якими було продовжено на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Слідчі встановили, що Азаров свідомо забезпечив візування та узгодження проекту уповноваженими посадовими особами та таким чином "сприяв реалізації інтересів РФ на всіх стадіях узгодження проекту Угоди та її імплементації".