Завантажити ще

Данілов: Загрози відкритої агресії РФ немає. Відпочивайте спокійно, святкуйте!

Данілов: Загрози відкритої агресії РФ немає. Відпочивайте спокійно, святкуйте!
Фото: Скриншот із відео in time Ukraine

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що сьогодні загрози відкритої агресії з боку Росії немає, як і великого скупчення їхніх військ на кордоні з Україною. Про це він повідомив на брифінгу за підсумками засідання 30 грудня.

- Якщо говорити про велике скупчення, на якому наполягають ЗМІ за кордоном, то ми такого не бачимо. Так, є певне збільшення кількості військових, але ми все відстежуємо та усвідомлюємо, що там відбувається. Сьогодні загроз для відкритої агресії з боку РФ ми не бачимо. Що буде завтра, завтра з вами говоритимемо, - сказав Данілов.

За його словами, на сьогоднішній день у РНБО не бачать обставин, за яких необхідно вводити в країні надзвичайну ситуацію.

- У нас ризики можуть бути, але на сьогоднішній день ми не бачимо всіх цих ситуацій. І сьогодні вводити і лякати суспільство не потрібно. Ситуація під контролем ми розуміємо, що відбувається. Те, що стосується запровадження надзвичайної ситуації, це залежатиме від обставин. Ми одразу інформуватимемо суспільство. Таких обставин на сьогодні немає, - зазначив секретар РНБО.

Також Данілов стверджує, що російська сторона фізично не зможе наразі зробити повномасштабний наступ на Україну.

– Більше того, наші фахівці кажуть, що великого вторгнення РФ не може зробити навіть фізично – є період підготовки, є період часу, який вони мають на це витратити. Ще раз наголошую: є невелике збільшення, але воно не є для нас дуже критичним. Все під контролем. Та відпочивайте спокійно! Святкуйте!, - порадив Данілов українцям.

Про те, що Росія планує здійснити повномасштабне вторгнення в Україну, вперше заговорили у ГУР наприкінці листопада. За даними відомства, атака планується російськими військовими на кінець січня чи на початок лютого. США анонсували низку заходів, які завадять РФ вчинити наступ на Україну, а також збільшать військову підтримку нашій країні для можливості захищати свою територіальну цілісність.