16 травня
Завантажити ще

Зеленський ввів у дію Стратегію інформаційної безпеки щодо протидії РФ

Зеленський ввів у дію Стратегію інформаційної безпеки щодо протидії РФ
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо Стратегії інформаційної безпеки України. Цей документ опубліковано на сайті глави держави.

- запровадити рішення Ради національної безпеки та оборони України від 15 жовтня 2021 року "Про Стратегію інформаційної безпеки". Затвердити Стратегію інформаційної безпеки, – зазначено у документі.

Також Зеленський ухвалив визнати такою, що втратила чинність, статтю 2 указу президента України від 25 лютого 2017 року № 47 "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 29 грудня 2016 року "Про Доктрину інформаційної безпеки України".

Як зазначено в указі, контроль за виконанням рішення РНБО покладено на секретаря відомства Олексія Данилова. Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Введена Стратегія визначає такі стратегічні цілі для забезпечення інформаційної безпеки України:

 • протидія дезінформації та інформаційним операціям Росії;
  забезпечення всебічного розвитку української культури та утвердження української громадянської ідентичності;
  підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності суспільства;
  забезпечення дотримання прав людини на збирання, зберігання, використання та розповсюдження інформації, свободу вираження поглядів і переконань, захист особистого життя, доступ до об'єктивної та достовірної інформації, а також забезпечення захисту прав журналістів;
  інформаційна реінтеграція громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та прилеглих до них територіях України;
  створення ефективної системи стратегічних комунікацій;
  розвиток інформаційного суспільства та рівня культури діалогу.