Завантажити ще

ЗМІ: нардепа Волинця підозрюють в організації шахтарських страйків на користь олігархів

ЗМІ: нардепа Волинця підозрюють в організації шахтарських страйків на користь олігархів
Фото: facebook.com/MykhailoVolynets

Останні кілька тижнів на чотирьох шахтах України продовжуються страйки шахтарів, які вимагають виплатити їм заборгованість із зарплат. Біля Верховної Ради, Міненерго та Кабміну відбуваються акції протесту, які очолює лідер Незалежної профспілки гірників, народний депутат від «Батьківщини» Михайло Волинець. Проте, на думку деяких експертів, активність Волинця має на меті не так захист інтересів шахтарів, як лобіювання інтересів конкретних олігархічних груп.

Видання «Антикор» стверджує, що «Волинець ніколи не говорить про підвищення видобутку вугілля. Його це не цікавить. Головне — вибити гроші на зарплати, що накопичилися завдяки неефективному менеджменту на державних шахтах. А цей самий менеджмент – це ж його, Волинця, люди! Більшість призначень директорів на держшахтах проходить узгодження у Волинця. Тому лідера НПГУ цікавлять не конкретні зарплати окремих гірників, а сукупна цифра боргу. Чим більше працівників буде на шахті (у тому числі й з прибиральниками у конторі), і якщо вони будуть усі членами НПГУ — то краще. Більше буде профспілкових внесків, за які Волинець не зобов’язаний звітувати перед державою».

Нагадаємо, наразі триває страйк шахтарів на чотирьох шахтах Донецької, Луганської та Львівської областей. Як повідомляє видання, що належать до медіапулу Ахметова, «десять днів гірники відмовляються працювати. Шахтарі повідомляють, що їм нема чим заплатити за дитячий садок, і на кожній сім'ї висять прострочені кредити».