Завантажити ще

Україні виділили 300 мільйонів доларів із оборонного бюджету США: Байден підписав документ

Україні виділили 300 мільйонів доларів із оборонного бюджету США: Байден підписав документ
Фото: facebook.com/POTUS

У понеділок, 27 грудня, президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав оборонний бюджет країни на 2022 фінансовий рік. Його обсяг становить близько 770 млрд. доларів. Про це повідомляє " Голос Америки ".

- Президент підписав закон S. 1605, "про повноваження в галузі національної оборони на 2022 фінансовий рік", який санкціонує асигнування на 2022 фінансовий рік в основному на програми Міністерства оборони та військове будівництво, програми національної безпеки Міністерства енергетики та розвідувальні програми, - йдеться у повідомленні.

Підписаний главою держави закон визначає підвищення базової заробітної плати військовослужбовців та інші повноваження щодо збройних сил США. Раніше 15 грудня Сенат США погодив оборонний бюджет, в якому передбачено 300 млн доларів на військову допомогу Україні (75 млн на летальні озброєння, решту на екіпірування та навчання). Цей документ і було підписано американським президентом.

Журналістам раніше стало відомо, що ще $4 млрд передбачено для Європейської оборонної ініціативи і $150 млн - на розвиток співпраці з країнами Балтії у сфері безпеки.

Водночас ЗМІ зазначали, що до проекту бюджету не увійшли положення щодо санкцій щодо газопроводу "Північний потік 2".

Раніше повідомлялося, що Україна отримає від Великобританії 1 мільярд фунтів на інвестиції та безпеку, а Світовий банк надав Україні 300 мільйонів євро на політику розвитку.