2 жовтня
Завантажити ще

Кулеба: За нинішніх обставин Росія диктує ситуацію на Азові

Кулеба: За нинішніх обставин Росія диктує ситуацію на Азові

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Росія використовує Азов як театр воєнних дій, "диктуючи" у ньому ситуацію. Про це він заявив в інтерв'ю The Washington Post.

- У нинішніх обставинах, звісно, Росія диктує ситуацію на Азові, і переважно використовує його як театр військових дій, - заявив Кулеба.

За його словами, у разі вторгнення Росія може активно використати Азов для тиску на південні прибережні міста України.

- Незважаючи на всю увагу міжнародної спільноти, що приділяється зосередженню російських військ на сухопутних кордонах України, якщо вторгнення розпочнеться з моря, українські сили значною мірою будуть безсилі. Вони не можуть юридично вжити будь-яких дій доти, доки перший російський солдат не ступить на сушу, - наголосив міністр.

Як зазначив Кулеба, український флот обмежений у своєму русі Азовом через те, що Росія регулярно закриває деякі його зони для "артилерійських навчань". За даними ВПС України, протягом грудня майже 70% Азова було заблоковано для транспорту через навігаційні попередження РФ.

Також глава МЗС вважає, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну та економічну цінність, ніж східні райони України, що постраждали від війни, тому, наступ може початися в морі, що розділяє дві країни, з наступною висадкою росіян на український берег.