Завантажити ще

Падіння довіри до влади та унікальні вакцини: підсумки 2021 року від Білла Гейтса

Падіння довіри до влади та унікальні вакцини: підсумки 2021 року від Білла Гейтса
Фото: скріншот відео twitter.com/BillGates

Засновник Microsoft не лише один із найбагатших людей планети, він також один із тих, хто впливає на події у світі. Недарма він є центральною фігурою різних теорій змови. Так чи інакше, але він знаходиться в центрі багатьох світових процесів, тому його оцінки всього, що відбувається у світі, варті уваги. Як же Білл Гейтс оцінює минулий 2021?

Життя стало більш цифровим

«Це був найнезвичайніший і найскладніший рік у моєму житті. Я підозрюю, що багато людей можуть сказати те саме. У 2020 році був короткий період відносної нормальності, перш ніж COVID-19 перевернув все. У 2021 році пандемія домінувала у нашому житті з першого дня. Нам усім довелося адаптуватися до «нової норми», хоча те, як це виглядає, у кожної людини своє. Для мене результатом став рік, проведений переважно в інтернеті», - повідомляє Гейтс.

Тобто життя, на його думку, цього року стало «цифрове, ніж раніше». «Це був дивний і досвід, що збиває з пантелику. Мій особистий світ ніколи не здавався мені таким маленьким, ніж протягом останніх дванадцяти місяців», - говорить засновник Microsoft.

Світ стає все більш пов'язаним

У той же час цей рік став нагадуванням про те, що всі процеси у світі набагато більш пов'язані, ніж були раніше. Щоразу, коли людина дивиться новини, їй нагадують, наскільки серйозне те, що відбувається на іншому кінці світу, може вплинути на нього вдома. Наприклад, лише один контейнеровоз, який застряг у Суецькому каналі на тиждень, викликав затримки судноплавства у всьому світі. «Ніколи не було так очевидно, що для вирішення великих проблем потрібно, щоб люди працювали разом, незалежно від кордонів та секторів», - робить висновок Білл Гейтс.

Гостра фаза пандемії закінчиться у 2022 році

Він же перерахував і певні успіхи цього року у боротьбі з пандемією. Мільярди людей були вакциновані проти COVID-19, і світ став дещо ближчим до норми. «Хоча покращення не було таким значним, як я сподівався. 2021 року від COVID померло більше людей, ніж 2020 року», - вважає він.

На думку Гейтса, через варіанти коронавірусу «Дельта» та «Омікрон» світ ще не такий близький до кінця пандемії, як очікувалося. «Я не передбачав, що з'явиться такий варіант з високим ступенем заразності, і недооцінив, наскільки складно переконати людей прийняти вакцину і продовжувати використовувати маски»,

вважає Білл Гейтс

«Але ми справді знаємо: світ краще підготовлений до боротьби з потенційно поганими варіантами, ніж на будь-якому іншому етапі пандемії досі. Я хочу сподіватися, що кінець пандемії вже видно. Було б нерозумно робити ще один прогноз, але я думаю, що гостра фаза пандемії закінчиться десь у 2022 році», - вважає американський мільярдер та філантроп.

Чому навчилися від пандемії у 2021 році

Білл Гейтс також навів "важливі уроки зі світових заходів боротьби з COVID-19". «Почнемо з того, що ми досягли значного прогресу в галузі вакцин. Світ ніколи не виробляв і не поширював вакцину від хвороби швидше, ніж COVID-19. Той факт, що ми мали кілька вакцин протягом першого року пандемії - це просто диво. Розробка вакцини залежить від невеликої частки удачі, і ми робили ставки, пробуючи багато різних підходів», - вважає Білл Гейтс.

На його думку, саме вакцини з мРНК зрештою розглядатимуться як найбільш значний прорив у пандемії. мРНК-вакцина працює шляхом введення "в організм інструкцій" для вироблення антитіл. Під інструкціями мається на увазі послідовність мРНК - матричної чи інформаційної РНК (молекули, яка допомагає клітинам будувати специфічні для захворювання антитіла). Тобто, це генетичний матеріал, який повідомляє вашому організму, як виробляти білки.

Розподіл вакцин був несправедливий

"Ми також дізналися багато нового про нефармацевтичні втручання (NPI), які сприятимуть боротьбі з пандеміями", - повідомляє Гейтс. NPI включають такі речі, як вимоги до масок, карантинні процедури та обмеження на поїздки. Останні два роки дали можливість побачити, наскільки ефективними є різні стратегії проти респіраторного захворювання, такого як COVID.

Світ зробив видатну роботу з виробництва та розповсюдження мільярдів доз вакцини

"Наступного разу світ буде швидше готовий до розгортання дешевих і простих інструментів, таких як маски, а уряди краще розумітимуть, коли і як застосовувати більш обтяжливі стратегії, такі як блокування", - вважає засновник Microsoft.

Найбільшим розчаруванням у боротьбі з пандемією, на його думку, стала «несправедливість під час розподілу вакцин». «Це не має бути так. Світ зробив видатну роботу з виробництва та розповсюдження мільярдів доз вакцини, але той факт, що так мало людей із групи високого ризику в країнах з низьким рівнем доходів отримали їх – неприпустимо. Просто немає сенсу вакцинувати людей із групи низького ризику до того, як цього потребують люди з групи високого ризику», - вважає Білл Гейтс.

Падіння довіри до влади у всьому світі

На думку засновника Microsoft, пандемія в 2021 стала серйозним випробуванням для державної влади в країнах усього світу. «Цей рік показав нам зниження довіри до державних установ, що створює відчутні проблеми та ускладнює наші зусилля щодо реагування на виклики. Судячи з того, що я бачив за останні пару років, мене більше, ніж будь-коли турбує здатність урядів досягати великих результатів», - каже Білл Гейтс.

На його думку, урядам зараз потрібно досягти прогресу у вирішенні таких проблем, як запобігання кліматичній катастрофі або запобігання наступній пандемії. Але цьому заважає зниження довіри до влади.

Якщо ваші люди не довіряють вам, вони не підтримуватимуть нових великих ініціатив. І коли виникає серйозна криза, вони з меншою ймовірністю слідуватимуть вказівкам, необхідним, щоб витримати кризу,

прогнозує філантроп

Індекс довіри Едельмана (до влади. – Ред.) у 2021 році показує тривожне падіння у всьому світі. «Почасти це зрозуміло: щоразу, коли у вас справді велика криза, наприклад, пандемія, люди шукають винних. І насамперед – це влада», - вважає американський мільярдер.

Є вакцина проти малярії

Однією з найбільш захоплюючих подій року, на думку Білла Гейтса, було схвалення ВООЗ першої вакцини проти малярії. Від цієї хвороби щорічно помирає майже 650 000 осіб, більше половини з яких складають діти віком до п'яти років, і вона залишається однією з основних причин смерті у країнах із низьким рівнем доходів. Ця нова вакцина дає нам уявлення про те, як розробити вакцини другого покоління та профілактичні засоби, які можна використовувати у будь-якому віці, які будуть ще більш ефективними та можуть допомогти нам досягти мети – викорінення малярії.

Зміни в особистому житті Білла Гейтса

Філантроп пише, що «багатьох людей цікавить тема, ближча до дому: моє розлучення». «Ми з Меліндою продовжуємо разом управляти нашим фондом та знайшли новий добрий робочий ритм. Але я не можу заперечувати, що це був рік великої особистої смутку для мене. Пристосуватися до змін ніколи не буває легко, хоч би якими вони були. Я був вражений тим, наскільки стійкими виявилися мої близькі, особливо діти, у цей скрутний час», - повідомляє Білл Гейтс.

Він розповів і про інші зміни в його сім'ї. «Цієї осені моя старша дочка Дженн вийшла заміж, і її весілля стало найяскравішою подією мого року. Наша молодша Фібі закінчила школу і вступила до коледжу. Так як мій син Рорі теж зараз у школі, це означає, що я офіційно у порожньому гнізді. У будинку набагато тихіше, і там уже не стирчить купка підлітків. Я сумую за ними вдома», - повідомляє Білл Гейтс.