Завантажити ще

Нардеп Гришина: Список професій, за якими праціниці мають стати на військовий облік, скоротять

Нардеп Гришина: Список професій, за якими праціниці мають стати на військовий облік, скоротять
Фото: facebook.com/j.gryhyna

Народний депутат від "Слуги народу" Юлія Гришина заявила, що список професій, за якими жінок братимуть на військовий облік, скоротять. Про це вона написала у своєму телеграм-каналі.

– Список спеціальностей, за яким жінки беруться на військовий облік, буде скорочено. Про це тільки-но дізналася від голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки після його розмови з міністром оборони, - стверджує Гришина.

Водночас ані міністр оборони Олексій Рєзніков, ані голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич цю інформацію не коментували.

Йдеться про наказ Міноборони від 11 жовтня 2021 року, яким визначається перелік професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, і який зобов'язує жінок цих професій стати на облік військовозобов'язаних. Документ зобов'язує стати на військовий облік жінок, професії яких увійшли до цього списку та у разі придатності до військової служби за станом здоров'я і віком (18-60 років).

З повним переліком професій можна ознайомитися ТУТ. А контроль за виконанням наказу Міноборони поклало на роботодавців - при працевлаштуванні жінок на вакансії, зазначених у списку, роботодавець має перевірити документи та позначки про те, чи вона є на військовому обліку.