Завантажити ще

Головком ЗСУ Залужний: Я хочу заспокоїти жінок, вже завтра не треба бігти у військкомат

Головком ЗСУ Залужний: Я хочу заспокоїти жінок, вже завтра не треба бігти у військкомат
Фото: mil.gov.ua

Указ Міністерства оборони України №313 про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку відображає назрілу необхідність створення такого документа, який дозволяв би військовим бачити жінок, яких можливо використовувати під час захисту України. Про це 23 грудня заявив головнокомандувач Збройних сил генерал-лейтенант Валерій Залужний, передає " Інтерфакс-Україна ".

- Назріла необхідність створення такого документа, який дозволяв би нам, військовим, бачити жінок, яких можливо буде використовувати під час захисту нашої держави. Тому народився цей указ, трохи більше 100 спеціальностей туди "вбили", - та пояснив ситуацію Залужний.

Він зазначив, що терміновості та поспіху у постановці жінок на облік немає, буде розроблена система, і все відбуватиметься "планово".

- Я хочу заспокоїти жінок, що я за гендерну рівність і повністю це підтримую: вже завтра не треба бігти у військкомат, не треба займати чергу, не треба шукати когось, хто допоможе це все зробити, ми це робитимемо планово, поступово, і все буде добре", - сказав Залужний журналістам у четвер в Києві.

22 грудня у ЗМІ з'явився текст наказу Міноборони від 11 жовтня 2021 року, який був виданий на виконання змін до закону про військовий обов'язок та військову службу.

Документом затверджується перелік професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, він (список) зобов'язує жінок цих професій стати на облік військовозобов'язаних. Відповідно до наказу № 313 Міноборони, жінки повинні будуть ставати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров'я та віком (від 18 до 60 років).

До переліку у тому числі увійшли головні бухгалтери; менеджери різних напрямів; начальники юридичних відділів, керівники комп'ютерних напрямів тощо. Відтепер роботодавцю необхідно контролювати, щоб жінки, які претендують на посади, що входять до списку, перебували на військовому обліку та перевіряти документи та позначки про це.

Повний список професій, які отримали військово-облікові спеціальності, можна переглянути ТУТ або ТУТ.

У Міноборони та командуванні Сухопутних військ пообіцяли розкрити подробиці на брифінгу, який заплановано на 15.00 23 грудня.