Завантажити ще

Учасники ТКГ домовилися повернутись до режиму "тиші" на Донбасі

Учасники ТКГ домовилися повернутись до режиму
Фото: glavcom.ua

Під час засідання Тристоронньої контактної групи, 22 грудня, сторони ухвалили рішення про повернення до дотримання повного припинення вогню на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

- На сьогоднішньому засіданні ТКГ за участю представників ОРДЛО пріоритет було надано питанням безпеки та, зокрема, дотримання режиму припинення вогню. Я був радий, що учасники висловили свою рішучість повністю дотримуватись угоди про посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, - заявив представник ОБСЄ Мікко Кінунен.

За його словами, це рішення має особливе значення, оскільки ситуація з безпекою вздовж лінії зіткнення залишається нестабільною, і цього місяця СММ фіксує в середньому вп'ятеро більше порушень режиму припинення вогню на день порівняно з числами, зафіксованими у грудні 2020 року.
Українська делегація у ТКГ: Побачили готовність та іншої сторони

На останньому засіданні ТКГ у поточному році сторонами було досягнуто загального розуміння необхідності відновлення дії режиму припинення вогню в рамках відповідних заходів, узгоджених 22 липня 2020 року, що засвідчується, зокрема, та представниками ОБСЄ.

- Вперше за довгий час відчувається реальна можливість забезпечити тишу на лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях. Українська сторона повністю готова до цього. Важливо, що ми побачили готовність та іншої сторони до цього кроку, - наголосив виконувач обов'язків першого заступника голови делегації України у ТКГ Андрій Костін.

Як зазначили в українській делегації, результат сьогоднішнього засідання ТКГ важливий з огляду на майбутні новорічні та різдвяні свята.

- Здатність гарантувати стовідсоткове виконання відповідних обіцянок та реалізувати Заходи щодо посилення режиму припинення вогню, погоджені 22 липня минулого року, означатиме можливість пройти шляхом миру та через інші необхідні пункти – наголосили у відомстві.

Українська сторона також продовжує працювати у всіх доступних форматах для звільнення утримуваних осіб, відкриття КПВВ, забезпечення реалізації інших домовленостей на користь усіх українців з обох боків лінії торкання.

На рішення ТКГ відреагували у Міноборони та ЗСУ

На домовленості ТКГ вже відреагували у Міноборони та ЗСУ. Українські відомства вітають це рішення і підтверджують свою позицію щодо послідовного дотримання режиму "тиші" на Донбасі.

- Міністерство оборони України та Збройні Сили України вітають досягнуту в рамках засідання Тристоронньої контактної групи 22 грудня 2021 року згоду щодо рішучості повністю дотримуватись заходів щодо посилення режиму припинення вогню, погоджених 22 липня 2020 року, - зазначено у спільній заяві ЗСУ та Міноборони.

Як зазначено в повідомленні, українська сторона запевняє щодо своєї позиції послідовно і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, передбачених вищезгаданими заходами, у тому числі щодо умов відкриття вогню у відповідь.

В Офісі президента назвали рішення ТКГ кроком до деескалації на Донеччині

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що в ході засідання учасники ТКГ висловили намір суворо дотримуватися домовленостей щодо заходів щодо посилення режиму припинення вогню з 22 липня 2020 року, прийняті сторонами в Мінську.

- Наші багатомісячні зусилля щодо повернення до повного дотримання режиму припинення вогню окупилися. Це крок до деескалації на сході. Сподіваємося, що цього разу припинення вогню буде стійким та допоможе врятувати життя захисників України та мирних громадян, - заявив Єрмак.

Як зазначив глава Офісу президента, українська сторона сподівається, що найближчі новорічні та різдвяні свята мають бути мирними, а на Донбасі нарешті переможе тиша.