Завантажити ще

В Україні після заяви Шойгу про підготовку американцями хіматаки на Донбасі підозрюють провокацію за сценарієм РФ

В Україні після заяви Шойгу про підготовку американцями хіматаки на Донбасі підозрюють провокацію за сценарієм РФ

Міністерство оборони України відреагувало на заяву Міністра оборони Росії Сергія Шойгу, який звинуватив американські приватні військові компанії у підготовці провокації на Донбасі з використанням хімікатів. Українські військові вважають, що до цих слів потрібно поставитися, навпаки, як до підготовки провокації, сценарій якої вже розроблено у Кремлі. Про це повідомляється у заяві на сайті Міністерства оборони 22 грудня.

– В Україні немає приватних військових компаній, у тому числі іноземних. Крім тих, що на тимчасово окупованих територіях України використовує Російська Федерація. Також не відповідає дійсності та інше твердження про нібито "доставку резервів невстановленого хімічного компонента для здійснення провокацій у містах Авдіївка та Лиман", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що в 2018 році російська сторона вже розганяла фейки про "сині бочки з нібито отруйною речовиною в Красногорівці".

- Водночас, оскільки остання дезінформація озвучена на найвищому військово-політичному рівні, до неї слід поставитися з усією серйозністю. Як до підготовки конкретної провокації, сценарій якої вже розроблено у Кремлі, - зазначили у Центрі оперативного інформування.

Що сказав Шойгу

Сергій Шойгу, виступаючи на засіданні Міноборони Росії 21 грудня за участю Володимира Путіна, заявив, що американські ПВК готують провокацію з хімічною зброєю на сході України – у населених пунктах Приазовське та Авдіївка у Донецькій області. Там, за словами міністра оборони, як росіянами "достовірно встановлено", вже знаходяться 120 американських найманців.

- Для здійснення провокації до міст Авдіївки та Червоного Лимана доставлені резерви невстановленого хімічного компонента, - заявив Шойгу.

Міністр оборони РФ додав, що найманці «обладнують вогневі об'єкти в житлових будинках та на соціально значущих об'єктах», а також готують українські сили до «активних бойових дій».

У Пентагоні того ж дня назвали слова Шойгу "голою брехнею"