Завантажити ще

ОАСК скасував регламент конкурсної комісії щодо обрання голови САП

ОАСК скасував регламент конкурсної комісії щодо обрання голови САП
Фото: VBlock/pixabay.com

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення щодо скасування порядку роботи конкурсної комісії на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це повідомляє прес-служба суду.

– За результатами розгляду справи судом було прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом скасування порядку роботи Конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад, – зазначено у повідомленні.

За даними відомства, це рішення суд мотивував тим, що зміни у законодавстві від липня 2015 року передбачають позбавлення конкурсної комісії повноважень на ухвалення оскаржуваного порядку. Водночас, орган, якому мають передаватися такі повноваження, не був законодавчо визначений.

- Відповідно, суд констатував наявність прогалини у законодавстві щодо особи, уповноваженої визначати порядок проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У зв'язку з наведеним суд дійшов висновку про відсутність відповідного повноваження у конкурсної комісії та протиправності прийняття нею порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП, - наголосили у суді.

В Офісі президента не бачать підстав для "затягування" конкурсу

На рішення суду вже відреагували в Офісі президента. В опублікованій заяві наголошується, що конкурсний відбір здійснювався відповідно до чинного законодавства та у відомстві розрахують на обрання голови САП до кінця поточного року.

– Ми максимально зацікавлені у тому, щоб конкурсна комісія завершила всі необхідні процедури до кінця року, визначивши гідного кандидата на посаду керівника САП. Для цього комісія має всі необхідні можливості. На сьогоднішній день можна констатувати, що конкурсний відбір здійснювався відповідно до чинного законодавства, - заявили у відомстві.

В Офісі президента наголосили, що рішення ОАСК не є остаточним, але пообіцяли "детально проаналізувати" рішення суду.

- Наголошуємо, що це рішення суду не є остаточним та буде детально проаналізовано відповідно до вимог закону. Після цього можна буде робити ґрунтовні висновки щодо такого рішення. Втім, вже зараз можна впевнено сказати, що п'ятий – завершальний етап конкурсу може і має відбутися вчасно, згідно з тими календарними орієнтирами, які визначила конкурсна комісія, - сказано у заяві.

Як зазначили у відомстві, президент Володимир Зеленський та його команда "не бачать підстав для затягування конкурсу" і очікують на успішне завершення цього етапу конкурсу, так і в цілому відбору керівника САП.

Новини по темі: ОАСК конкурс САП