12 червня
Завантажити ще

Зеленський поговорив з Джонсоном - обговорили енергетичну безпеку та ситуацію на Донбасі

Президент Володимир Зеленський провів розмову з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Сторони обговорили питання щодо подальших дій стосовно деескалації ситуації навколо України. Про це глава держави повідомив у твіттері.

– Провів продуктивну розмову з Борисом Джонсоном. Обговорили питання щодо енергетичної безпеки. Скоординували подальші кроки щодо деескалації ситуації навколо України та мирного врегулювання на Донбасі. Ціную жорстку та незмінну підтримку Великобританії суверенітету та територіальної цілісності України, - написав Зеленський.

Тим часом у канцелярії прем'єр-міністра Британії повідомили, що Джонсон та Зеленський погодилися з необхідністю діалогу із Росією.

- Лідери погодилися з цінністю діалогу, в тому числі з Росією, і вирішили підтримувати тісні контакти. Прем'єр-міністр Британії наголосив на важливості виконання всіма сторонами мінських угод, - зазначено в заяві.

Як зазначено у повідомленні, Джонсон поінформував Зеленського про плани провести переговори з президентом Росії Володимиром Путіним наступного тижня.

- Він повторив передане президенту Путіну послання щодо підтримки Великобританією територіальної цілісності України. Прем'єр-міністр підкреслив, що Великобританія використовуватиме всі свої дипломатичні та економічні повноваження спільно з союзниками, щоб запобігти будь-якій російській агресії щодо України, - наголосили у відомстві.

Також Джонсон та Зеленський наголосили на важливості зниження залежності України та інших европейських країн від російського газу, а також на необхідності розвитку екологічно чистих та різноманітних джерел енергії.