Завантажити ще

Ірану висунули ультиматум щодо виплати компенсації за збитий МАУ

Ірану висунули ультиматум щодо виплати компенсації за збитий МАУ

Міжнародна група з координації допомоги жертвам збитого літака МАУ у Тегерані зажадала від Ірану підтвердити до 5 січня 2022 року свою готовність брати участь у переговорах щодо відшкодування збитків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

– 16 грудня міжнародна група, до якої входять представники Канади, Швеції, Британії та України, провели віртуальну зустріч. Вони обговорили відповідь Ірану на свою пропозицію про обговорення відшкодування за збивання рейсу МАУ та направили ще один запит, яким запросили Іран обговорити питання щодо претензій та вимог групи у контексті відшкодування збитків протягом тижня з 17 січня 2022 року, - зазначено в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, Іран виявляє "очевидне небажання" конструктивно та вчасно вирішувати це питання. Міжнародна група вважає, що за дві з моменту трагедії іранська сторона не виявила зацікавленості у вирішенні питання компенсації.

- Координаційній групі доведеться серйозно розглянути інші шляхи вирішення цього питання у рамках міжнародного права. Пройшло майже два роки з моменту збиття рейсу PS752, але Ісламська Республіка Іран досі не виявила зацікавленості у дотриманні своїх міжнародно-правових зобов'язань. Терпіння Координаційної групи вичерпується, - наголосили у МЗС.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, країни зажадали від Ірану до 5 січня 2022 року підтвердити свою готовність брати участь у переговорах з Координаційною групою, в іншому випадку група розцінюватиме подальші спроби домовитися з Іраном марними.