1 червня
Завантажити ще

"Оновлений канал свій перший день прожив бридко". У Раді - скандал навколо парламентського телеканалу

Фото: скрін відео\Телеканал Рада

У Верховній Раді України 16 грудня пленарне засідання, щойно встигнувши розпочатися, було поставлене на паузу, і голови фракцій зібралися на засідання у кабінеті Руслана Стефанчука. Перерва на вимогу низки фракцій (насамперед "Євросолідарності") була оголошена для обговорення ситуації навколо перезапуску телеканалу "Рада" - його робота та формат вже другий день викликає нарікання опозиції. Перерва була оголошена на півгодини, але засідання у Стефанчука тривало півтори.

Депутат Гончаренко, який був присутній на засіданні, у своєму телеграм-каналі написав, що позицію "Євросолідарності", яку не влаштовують результати моніторингу першого дня роботи "Ради", підтримали "Голос" та "Батьківщина". Окрім того, за словами депутата, віце-спікер Олена Кондратюк, яка відповідає за інформаційну політику, повідомила, що з нею жодним чином не було погоджено зміну формату мовлення телеканалу "Рада". А голова фракції "СН" Давид Арахамія заявив, що "оновлений телеканал "Рада" свій перший день прожив бридко".

Паралельно Інна Совсун у коментарі "Раді" висловила думку, що те, що відбувається з каналом, - "спроба рейдерського захоплення" більшістю, внаслідок чого точка зору опозиції в ефірі звучатиме рідше.

ОФІЦІЙНО

Прес-служба Верховної Ради 16 грудня зазначила, що 15 грудня на своєму засіданні Комітет з питань свободи слова розглянув звернення народного депутата Ірини Геращенко щодо надання оцінки за фактами цензури та втручання у редакційну політику державного підприємства "Парламентський телеканал "Рада", а також необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства працівниками цього телеканалу.

"Комітет ухвалив рішення звернутися до телеканалу «Рада» з проханням керуватися у своїй роботі Постановою Верховної Ради «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання», редакційним статутом телеканалу, а також при висвітленні діяльності Верховної Ради дотримуватися принципу паритетності та пропорційності відповідно до її складу", - наголошується у повідомленні.

Що було раніше

Телеканал "Рада" поновив формат мовлення з 15 грудня. Тепер включення з народними депутатами ведуться з нової, сучаснішої студії, обладнаної у кулуарах другого поверху Верховної Ради, біля «плазми», на якій парламентські журналісти дивилися трансляцію пленарних засідань. До цього телеведучі «Ради» інтерв'ювали депутатів у кулуарах "Ради", як то кажуть, «на ногах».

Першого ж дня "Євросолідарність" обурилася промороликом каналу "Рада", де йшлося про "істерику опозиції" з приводу побоювань, що тепер канал працюватиме виключно на владу. Керівництво каналу відхрестилося від ролика, заявивши, що в ефірі будуть представлені всі фракції без винятку. Видання "Країна" з'ясувало, що в колективі "Ради" дозрів бунт, оскільки опублікований ролик ніхто не показував і не погоджував із журналістами, що знімалися в ньому, - наслідком і стала заява "Ради".

Депутат від "ЄС" Ірина Геращенко опублікувала результати моніторингу ефіру першого дня телеканалу "Рада" та звернула увагу на відсутність новин на засіданнях комітетів Ради (що є статутним обов'язком мовника), а також наявність в ефірі численних сюжетів із Володимиром Зеленським та урядом.

Кульмінацією невдоволення стала раптова поява в парламентській студії Петра Порошенка, який, перервавши Данила Гетьманцева, звинуватив канал "Рада" у роботі на Офіс президента та заявив, що на оновлення парламентського телеканалу було "незаконно витрачено кошти платників податків".

Журналістка "Ради" зазначила, що телеканал готовий надати Порошенкові слово і запрошує його до ефіру у будь-який зручний для політика час. Лідер "ЄС" подякував, але заявив, що зробить це, "коли редакційна політика телеканалу буде відповідати статуту та закону".