Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Словенія підтримала вступ України до Європейського Союзу

Словенія підтримала вступ України до Європейського Союзу
Фото: twitter.com/ZelenskyyUa.

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Словенії Янез Янша підписали Декларацію про підтримку європерспективи України. У цьому документі визначили головні напрямки співпраці країн у рамках просування України до Євросоюзу. Президент повідомив новину в твіттері.

- Дякую Янезу Яншу за тверду підтримку України та важливу допомогу в імплементації реформ. Також обговорили перспективні інвестиційні проекти в Україні та Словенії, – заявив Зеленський.

Декларацію підписали на саміті "Східного партнерства" у Брюсселі. Зеленський наголосив, що Словенія стала сьомою державою – членом Євросоюзу, яка підписала відповідну декларацію з Україною. До цього вступ України до Євросоюзу підтримали Хорватія, Словаччина, Литва, Латвія, Польща та Естонія.

- Спільна Декларація констатує, що відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз Україна, а також будь-яка європейська держава, яка поважає цінності, закріплені в статті 2 цього Договору, та зобов'язується ним наслідувати, може подати заявку на членство в Євросоюзі у разі дотримання всіх умов та зобов'язань. У документі підтверджується значний прогрес, досягнутий нашою державою у контексті імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, а також налаштованість на продовження реформ. При цьому Словенія підтримуватиме відповідні зусилля України, зокрема щодо подальшого реформування у напрямку децентралізації, - зазначили в Офісі президента.

Володимир Зеленський на зустрічі відзначив успіх словенського головування у Раді Європейського Союзу у другій половині 2021 року. У цей період відбувся саміт Україна – ЄС та було підписано Угоду про спільний авіаційний простір. Також обговорили позитивну динаміку двостороннього товарообігу та перспективні інвестиційні проекти.