Завантажити ще

Українського журналіста Цимбалюка у Росії звинувачують в екстремізмі. На його захист стали МЗС та омбудсмен

Українського журналіста Цимбалюка у Росії звинувачують в екстремізмі. На його захист стали МЗС та омбудсмен
Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Єдиний офіційно акредитований у Росії український журналіст Роман Цимбалюк отримав звинувачення у екстремізмі. Про це адвокат українця Микола Полозов заявив на своїй сторінці у Фейсбуці.

- Єдиний акредитований у Росії український журналіст Роман Цимбалюк опинився в цій самій Росії поза законом. Як водиться, звинуватили у екстремізмі. Поки що збираються заводити кілька адміністративних справ за 20.3.1 КоАП РФ. Проте важливо розуміти специфіку. Грань між "адміністративним" екстремізмом та "кримінальним" дуже тонка і багато в чому залежить від експертів, якість роботи яких у справах із політичним інтересом влади дуже передбачувана, - побоюється Полозов.

За словами адвоката, багато експертів вважають, що ці статті неконкретні, розпливчасті та "гумові", тобто дозволяють "натягувати" норму на будь-які обставини. Додатковою ознакою узгодженої атаки на Романа є "зливання через пропагандистські смітники різної нібито дискредитуючої інформації, наприклад абсурдних звинувачень у шпигунській діяльності".

Реакція Романа Цимбалюка

Український журналіст на сторінці у Фейсбуці представив свого адвоката та висловив упевненість, що суди будуть на його боці.

"Часи нині неспокійні. Хунта біснується і зводить наклеп. Поворот у моїй репортерській роботі цікавий, підсумок закономірний: рано чи пізно вони почнуть гризти один одного, але мене це не обходить, адже я не росіянин. З таким адвокатом ми всіх порвемо. Гроші, отримані за рішенням ЄСПЛ, будуть направлені на підтримку дітей кримських татар, взятих у полон окупаційною владою", - написав Цимбалюк.

Роман Цимбалюк та Микола Полозов. Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Роман Цимбалюк та Микола Полозов. Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Реакція МЗС України

У Міністерстві закордонних справ відреагували на звинувачення Росією українського журналіста Романа Цимбалюка у екстремізмі. Там назвали такі дії продовженням владою РФ політики "випалювання медійного середовища" у країні. Про це 15 грудня написав спікер МЗС Олег Ніколенко у Твіттері.

"Російська влада продовжує випалювати медійне середовище в Росії, тавруючи невигідних їй журналістів та ЗМІ "екстремістами" та "іноземними агентами". МЗС та посольство у Москві на зв'язку з Романом Цимбалюком. Як український громадянин, він матиме нашу повну підтримку", - написав Ніколенко.

Реакція українського омбудсмена

РФ чинить тиск на українського журналіста, кореспондента агентства УНІАН у Москві Романа Цимбалюка та фактично позбавляє його права на свободу вираження поглядів та здійснення професійної діяльності, заявила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денисова.

- Роман Цимбалюк – єдиний український журналіст, акредитований у Росії. Його звинувачують в екстремізмі і хочуть порушити кілька адміністративних справ за 20.3.1 КоАП РФ ("Розпалювання ненависті чи ворожнечі"), - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Також, як наголосила омбудсмен, на журналіста здійснюється атака через пропагандистські ЗМІ, які звинувачують його у шпигунській діяльності.

– Такі дії щодо журналістів неприпустимі. Звертаю увагу міжнародної спільноти на систематичне порушення країною-агресором прав українських громадян за політично вмотивованими звинуваченнями, - зазначила Денисова.

Раніше повідомлялося, що у 2017 році Цимбалюка затримували в Росії під час інтерв'ю з хлопцем, який вивісив український прапор над МДУ у день третьої річниці анексії Криму.