Завантажити ще

Зеленський заявив, що Росія відмовляється від обміну полоненими, тому що люди у "жахливому стані"

Зеленський заявив, що Росія відмовляється від обміну полоненими, тому що люди у
Фото: President.gov.ua

Росія відмовляється від нового обміну полоненими, тому що не хоче показувати, в якому жахливому стані знаходяться українці, які перебувають під вартою. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, коментуючи недостатній вплив на Росію із боку західних партнерів.

- Як приклад можна навести одну з домовленостей саміту в Нормандському форматі в Парижі 2019 року, яка не виконується й досі – це домовленість щодо полонених. Сотні наших людей утримують у полоні на окупованій території, і Росія дала чітку обіцянку забезпечити повний та безумовний допуск до них міжнародних організацій. Але цього не сталося, тому що українські полонені знаходяться у такому жахливому стані, що Росія не може їх показувати Червоному Хресту, - заявив президент.

За словами президента, не всі західні партнери розуміють небезпеку накопичення військ на українсько-російському кордоні.

- Німеччина нещодавно завадила нам у постачанні по лінії НАТО протидронних рушниць та протиснайперських систем, які є виключно оборонними інструментами. Невже ми на восьмому році війни не маємо на них прав? Очевидно, що маємо, – сказав президент.

Перемовини президентів Володимира Путіна та Джо Байдена теж не змогли вплинути на ситуацію. За словами Зеленського, скорочення військових біля кордонів України не відбувається. Більше того, виник ще один простір для ескалації – в Азовському морі, де 70% акваторії перекрито Росією.

Останній обмін між Києвом та так званими "ДНР" і"ЛНР" відбувся у квітні 2020 року. Останній великий обмін утримуваними особами був у грудні 2019 року. У грудні речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що українська сторона готова до кінця року надати для найближчого обміну від 13 до 60 осіб.