Завантажити ще

Борис Джонсон попередив Володимира Путіна про "серйозні наслідки" через Україну

Борис Джонсон попередив Володимира Путіна про
Фото: Кірсті О'Коннор/Пул через REUTERS

Борис Джонсон зв'язався з Володимиром Путіним через повідомлення про загрозу для України з боку Росії. Прем'єр-міністр Великобританії та президент РФ поговорили телефоном.

- Прем'єр-міністр висловив глибоке занепокоєння Сполученого Королівства нарощуванням російських військ на кордоні з Україною... і попередив, що будь-які дестабілізуючі дії будуть стратегічною помилкою, яка матиме серйозні наслідки, - йдеться на сайті британського уряду.

Обидва лідери погодилися, що всі сторони мають дотримуватись мінських угод.

На сайті Кремля йдеться, що, "як і інші західні лідери, Борис Джонсон висловив стурбованість щодо нібито масштабних пересувань російських військ біля українських кордонів".

- …Володимир Путін заявив про необхідність негайно розпочати переговори з метою вироблення чітких міжнародно-правових домовленостей, що виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід та розміщення у суміжних державах, насамперед в Україні, які загрожують Росії озброєнь, - сказано у повідомленні.

Президент РФ заявив також, що українська влада загострює обстановку на лінії зіткнення, оскільки використовують у зоні конфлікту "заборонені мінськими угодами важкі озброєння та ударні безпілотники".

7 грудня Україну в режимі відеоконференції обговорили президент США Джо Байден та президент Росії Володимир Путін. У Білому домі повідомили, що йшлося про можливі санкції у разі вторгнення. 9 грудня Джо Байден зателефонував президенту України Володимиру Зеленському.

Влада України заперечує порушення мінських угод внаслідок завдання удару в зоні ООС за допомогою придбаного у Туреччини безпілотника Bayraktar.