Завантажити ще

Історичний візит: прем'єр-міністр Ізраїлю вперше вирушив до ОАЕ

Історичний візит: прем'єр-міністр Ізраїлю вперше вирушив до ОАЕ
Фото: gov.il \GPO

Розпочався офіційний візит глави уряду Ізраїлю Нафталі Беннета до ОАЕ. Беннетт прибув до Абу-Дабі увечері в неділю, 12 грудня, повідомляє DW. Того ж дня він зустрівся з главою МЗС ОАЕ шейхом Абдаллою бен Заїдом Аль-Нахаяном.

На понеділок заплановані переговори Беннета з принцом-наступником Абу-Дабі шейхом Мухаммедом бен Заїдом Аль Нахаяном. Візит називають історичним, оскільки Нафталі Беннет став першим прем'єром Ізраїлю, який відвідав з візитом Об'єднані Арабські Емірати.

Відносини між Ізраїлем та Об'єднаними Арабськими Еміратами Беннет охарактеризував як «відмінні». За словами ізраїльського прем'єра, він «має намір продовжувати їх розвивати та зміцнювати» та «будувати мир між народами». Метою своєї поїздки прем'єр вважає «поглиблення співпраці між двома країнами у всіх сферах».

Більшість арабських і мусульманських країн принципово немає дивідносин з Ізраїлем. Виняток становлять Єгипет, який встановив відносини з Ізраїлем у 1979 році, Йорданія - у 1994 році, а також Туреччина, яка була однією з перших мусульманських країн, що визнали Ізраїль.

У вересні 2020 року Ізраїль та ОАЕ підписали угоду про нормалізацію відносин, між двома країнами було встановлено пряме повітряне сполучення та підписано кілька договорів про співпрацю. У червні 2021 року міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід урочисто відкрив нове посольство Ізраїлю в Абу-Дабі. А в липні ОАЕ відкрили посольство у Тель-Авіві.

Встановлення дипломатичних відносин між двома країнами відбулося за посередництвом тодішнього президента США Дональда Трампа.

Беннет очолив уряд Ізраїлю після серії парламентських виборів (з невдалими спробами сформувати більшість і Кабмін) та відставки "вічного" Бібі Нетаньягу.