28 вересня
Завантажити ще

Ассанж отримав інсульт після рішення лондонського суду щодо його екстрадиції до США

Ассанж отримав інсульт після рішення лондонського суду щодо його екстрадиції до США
Фото: vestikavkaza.ru

Засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж, якого звинувачують у шпигунстві, отримав у лондонській в'язниці мікроінсульт після того, як суд ухвалив рішення про його екстрадицію на Сполучені Штати. Про це пише " Daily Mail ".

- Інцидент стався, коли засуджений із відеозв'язку взяв участь у засіданні Високого суду в Лондоні. У 50-річного Ассанжа сталося опущення століття, а також виникли проблеми з пам'яттю та ознаки неврологічного ушкодження. Після транзиторної ішемічної атаки Ассанжу зробили МРТ, зараз він отримує ліки від інсульту, пише видання.

За словами нареченої Ассанжа Стелли Моріс, мікроінсульт її коханий міг отримати на тлі стресу через рішення суду про його екстрадицію. Також жінка поскаржилася на умови, в яких містить Ассанж. Вона вважає, що протягом тривалого часу його утримували в камері, де не вистачає "свіжого повітря та сонячного світла, адекватної дієти та стимуляторів, яких потребував підозрюваний".

- Джуліан бореться, і я боюся, що цей мікроінсульт може стати провісником серйознішої атаки. Це потрібно негайно вирішувати. Нескінченні судові справи викликають найсильніший психологічний стрес, - зазначила Моріс.

Австралійського журналіста та творця сайту «WikiLeaks» Джуліана Ассанжа влада США підозрює в публікації "сливів" та розслідування про діяльність спецслужб. Американські силовики висунули йому 17 звинувачень, серед яких – розголошення державної таємниці та незаконний злам комп'ютерних мереж. У Вашингтоні Ассанжу загрожує великий термін.

Ассанж тривалий час переховувався у посольстві Еквадору у Лондоні. Після того, як влада латиноамериканської країни позбавила його притулку, Ассанжа заарештувала британська поліція. 10 грудня Верховний суд Лондона дозволив екстрадувати Джуліана Ассанжа до США.