6 червня
Завантажити ще

У посольстві США прокоментували ситуацію навколо корабля "Донбас": Чергові помилкові звинувачення Росії

У посольстві США прокоментували ситуацію навколо корабля
Фото: instagram.com\usembkyiv

Посольство США вважає російські звинувачення в нібито провокації з боку ВМС ЗСУ у Керченській протоці частиною кампанії РФ із відволікання уваги від власної агресії. Йдеться про український корабель управління ВМС ЗСУ " Донбас ", чий рух у бік Керченської протоки 9 грудня обурив ФСБ РФ та російські ЗМІ.

– "Донбас" має повне право плавати у водах України. Неправдиві звинувачення Росії є частиною її невпинної кампанії відволікання від її останніх агресивних провокаційних дій. Нові незаконні обмеження в Керченській протоці та Азовському морі – черговий акт агресії проти України, - наголошує пресслужба посольства у твіттері.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

ФСБ РФ 9 грудня заявила, що вранці в четвер корабель управління "Донбас" ВМС України знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки. О 13:45 корабель берегової охорони прикордонної служби ФСБ Росії, що супроводжує "Донбас", попередив про необхідність дотримання російського законодавства в частині, що стосується подання необхідних заявок на проходження Керченською протокою.

- Отримано відповідь, що слідувати через Керченську протоку не планує, - повідомили у Центрі громадських зв'язків (ЦГЗ) ФСБ.

Ближче до вечора корабель управління "Донбас" ліг на зворотний від Керченської протоки курс Далі російські військові констатували, що корабель "на запити не реагує. Дії екіпажу українського корабля розцінюються як провокаційні та становлять загрозу для безпеки мореплавства". Ця інформація розганялася у російських ЗМІ саме у той момент, коли відбувалася телефонна розмова Володимира Зеленського та Джо Байдена за підсумками саміту Байден-Путін.

У штабі ООС, в свою чергу, спростували фейкові заяви ФСБ РФ про порушення українським судном "Донбас" "чутливих" для росіян зон Азовського моря, наголосивши, що корабель виконував завдання у своїх територіальних водах. Міністр оборони України Олексій Резніков уточнив, що "Донбас" - пошуково-рятувальне судно без озброєння, а Азовське море - море спільного використання.