Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Олександр Корнієнко нарікає на гендерну нерівність: на верхніх поверхах влади перекіс в один бік, на нижніх – в інший

Олександр Корнієнко нарікає на гендерну нерівність: на верхніх поверхах влади перекіс в один бік, на нижніх – в інший
Фото: sluga-naroda.com

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко ратуватиме за ґендерні квоти у виборчих списках і просить борців за ґендерну рівність вважати його своїм союзником у президії Верховної Ради. Про це ексглава "Слуги народу" 10 грудня розповів на тренінгу "Зе!Жінки". Жіноче лідерство, реформа шкільного харчування та впровадження програми «Біарріц», що триває у Києві, повідомляє офіційний сайт "Слуги народу".

Тема рівного доступу (не лише за ґендерною ознакою) буде, на думку другої людини у парламенті, важливою для України найближчими роками. Йдеться, наприклад, про інклюзію для маломобільних людей, про доступ молоді до житла та працевлаштування, а також про культурні послуги.

- Підростає нове покоління, яким зараз 15,16 та 17 років. Для цього покоління інклюзивність одна з базових та безумовних цінностей. Вже за кілька років вони голосуватимуть. Вони висуватимуть вимоги не про пенсію, не про макроекономіку, а про більш соціальні та політичні вимоги. Зокрема, про збільшення доступу та рівності, – сказав Корнієнко.

Перший віцеспікер запевнив, що він – союзник у президії Верховної Ради для жіночого руху та руху за рівні можливості.

- Напевно можете на мене розраховувати з усіх питань проходження законів. Ми у президії будемо максимально цьому давати рух, надавати можливості», – звернувся він до зали.

Олександр Корнієнко запевнив у підтримці ратифікації Стамбульської конвенції. Після досягнення політичного консенсусу він пообіцяв сприяти якнайшвидшому проведенню голосування з цього питання у залі.

– Ми бачили позицію президента, ми знаємо позицію депутатів монобільшості. Йде діалог, він непростий. Я особисто кілька разів обговорював цю тему з представниками Ради церков, і далі обговорюватимемо. Це непростий шлях, але їм треба йти», – сказав перший віцеспікер.

Олександр Корнієнко наголосив, що виступає за збільшення гендерних квот у партійних виборчих списках.

«Відбувається дискусія... Моя думка – проситимемо більше, заявлятимемо про більшу присутність жінок у партійних списках. У нас є питання щодо партій. Також ми готові у новій редакції закону про партії забезпечити квотування у її керівних органах, – заявив він.

Перший заступник голови ВР звернув увагу на існування в українському суспільстві зворотної ґендерної нерівності, коли у певних професіях меншістю є чоловіки.

- У нас є питання щодо освіти. Будь-який педагог скаже, що "десь зникли чоловіки". У нас є питання щодо державної служби. На нижніх щаблях державної служби в один бік нерівності, на верхніх – в інший, – розповів він.

Олександр Корнієнко до початку листопада 2021-го був головою партії "Слуга народу". 15 листопада замість нього партію очолила жінка - Олена Шуляк (у політикумі з цього приводу жартували, згадуючи обіцянку Корнієнка дворічної давності - "нарешті партія стала сексі"). Будучи головою партії, Корнієнко у 2020-му потрапив у сексистський скандал під час пресконференції в Миколаєві, розповівши при включеному мікрофоні Давиду Арахамії про ділові якості місцевих жінок-партійних лідерів СН з використанням виразів "корабельна сосна" та "баба-так, баба -так!"