Завантажити ще

Україна запропонувала в ОБСЄ "різдвяне перемир'я" та обмін полоненими до кінця року

Україна запропонувала в ОБСЄ
Фото: Militaryarms.ru

На засіданні постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі українська сторона запропонувала десять конкретних кроків, спрямованих на врегулювання конфлікту на Донбасі. Серед них - новий обмін полоненими та "перемир'я" сторін на час різдвяних свят. Про це повідомляє " Укрінформ ".

– На тлі наближення зими, закриття лінії розмежування, продовження порушення режиму припинення вогню та розриву зв'язків з Україною створюють додаткові проблеми для мирного населення на окупованих територіях. Проте шанс покращити ситуацію ще є. Майбутні різдвяні свята – найкращий час для руху вперед, якщо тільки його знову не буде заблоковано політичним порядком денним або вимогою про так званий "прямий діалог", - заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк.

За його словами, українська сторона запропонувала ввести так зване "різдвяне припинення вогню" та закликала Росію розблокувати обмін утримуваними особами, "щоб вони змогли відсвяткувати разом зі своїми сім'ями та близькими людьми".

Серед пропозицій від України також було затвердження додаткових ділянок розведення сил та засобів, а глава української місії в ОБСЄ закликав російську сторону повернутися до дипломатичного шляху врегулювання розпочатого нею збройного конфлікту як у Мінському, так і Нормандському форматі.