30 вересня
Завантажити ще

ДБР завершило досудове розслідування щодо Гео Лероса за непристойний жест у бік Зеленського

ДБР завершило досудове розслідування щодо Гео Лероса за непристойний жест у бік Зеленського
Фото: скрін відео\Телеканал Рада

У Державному бюро розслідувань повідомили про завершення досудового розслідування щодо народного депутата Гео Лероса, підозрюваного у хуліганстві та невиконанні рішення суду.
Про це 9 грудня повідомляє пресслужба відомства.

Щодо хуліганства, у ДБР уточнюють: слідчі в рамках розслідування  кримінального провадження встановили, що 4 листопада 2021 року Лерос, «виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави».

В іншому епізоді слідчі встановили, що «11 серпня 2021 року Київський апеляційний суд визнав недостовірною та ганьбливою для честі, гідності та ділової репутації інформацію, поширену депутатом 29 березня 2020 року на його сторінці в одній із соціальних мереж».

У відомстві заявили, що одночасно зазначеною ухвалою суду Лерос «зобов'язаний спростувати поширену ним інформацію, виклавши на своїй сторінці відповідний текст». У ДБР додали, що Лерос «навмисно не виконав рішення суду, хоча був належним чином з ним ознайомлений і мав реальні можливості». Йдеться про припис спростувати заяви Лероса щодо Дениса Єрмака, брата Андрія Єрмака – депутат звинувачував його у торгівлі посадами.

Кваліфіковано кримінальні правопорушення у першому випадку за ч. 1 ст. 296 КК України (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства); у другому – за ч. 1 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді штрафу від 500 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років.

4 листопада під час перебування Зеленського у залі засідань парламенту слово попросив Гео Лерос, раніше виключений зі складу фракції "Слуга народу". На початку свого виступу він назвав главу держави "зрадником", після чого спікер Руслан Стефанчук попросив відключити Леросу мікрофон. У відповідь Лерос показав Зеленському середній палець. В якості покарання депутати збираються усунути Лероса від 5 засідань Ради, але цього поки що не сталося – є лише рекомендація комітету.

1 грудня ДБР викликало Гео Лероса на допит рівно в той час, коли Володимир Зеленський виступав із посланням до депутатів та народу – щоб, чого доброго, він не повторив свій перформанс ще раз.