Завантажити ще

Олексій Арестович: Україна готова надати для обміну від 13 до 60 осіб

Олексій Арестович: Україна готова надати для обміну від 13 до 60 осіб
Фото: Брессонова Ані/УНІАН

Україна готова надати для найближчого обміну утримуваними особами від 13 до 60 осіб. Про це спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович повідомив у коментарі УНН.

- Насправді, ми готові у будь-яких варіантах: 13, 24, 30, 60 – там є різні варіанти обміну. Але, по максимуму, ми готові до обміну 60 людей, щодо яких усі процедури виконані. Там є різні категорії громадян. Але фактично всі готові до обміну, - сказав він.

Арестович зазначив, що умовою для обміну є надання даних для українського суду про те, де знаходяться люди, яких можна або судити заочно, або помилувати.

- Щоб президент їх помилував, спершу їх треба засудити. Має бути вирок суду, і щоб був вирок суду – суду треба знати, де вони перебувають. Виходить, що ми їх передали на той бік під час попередніх обмінів, а вони не повідомляють свого фактичного місця знаходження, і навіть неясно, чи всі з них живі, - заявив речник української делегації.

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня висловив надію на те, що на засіданні Тристоронньої контактної групи домовляться про різдвяне перемир'я, обмін полоненими та відкриття КПВВ. Останній обмін між Києвом та так званими "ДНР" та "ЛНР" відбувся у квітні 2020 року. Останній великий обмін утримуваними особами був у грудні 2019 року.