Завантажити ще

Зеленський сподівається, що ТКГ вирішить питання обміну полоненими та "Різдвяного перемир'я"

Зеленський сподівається, що ТКГ вирішить питання обміну полоненими та
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що на засіданні Тристоронньої контактної групи у середу, 8 грудня, буде вирішено три основні питання, у тому числі – припинення вогню та обміну утримуваними особами. Про це з посиланням на слова українського лідера повідомляє " Інтерфакс-Україна ".

- Навіть зараз, коли ми зустрічаємося, у нас відбувається засідання ТКГ, в якому сьогодні, хотілося б вірити, ми знайдемо вихід із складної ситуації принаймні у трьох питаннях: це повернення до режиму припинення вогню, друге питання – це обмін полоненими, та третє питання – відкриття КПВВ, – заявив Зеленський на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

Глава держави зазначив, що на підконтрольних Україні територіях Донбасу функціонують КПВВ, де люди можуть отримати адміністративні послуги.

- Ми очікуємо, що на тому боці вони також відкриють КПВВ для можливості людей перетинати лінію зіткнення. Особливо зараз, перед Різдвом, перед новорічними святами. Це дуже важливо з погляду гуманітарної місії, – додав він.

Він також зазначив, що Україна використовує всі найкращі світові практики для того, щоб зупинити війну на сході країни, повернути людей та території.

- Я знаю, що ці ж питання обговорювалися також за підтримки США на зустрічі президентів США та Росії. Ми знаходимо будь-які шляхи та віримо, що цей шлях, довгий чи короткий, приведе до реального результату, – зазначив Зеленський.

Володимир Путін під час переговорів тет-а-тет через відеозв'язок "на конкретних прикладах" заявив Джо Байдену про те, що Київ проводить деструктивну лінію на демонтаж Мінських угод (одним з механізмів реалізації яких є засідання ТКГ) і Нормандського формату.