20 сiчня
Завантажити ще

Лідери п'яти країн заявили про підтримку суверенітету України

Лідери п'яти країн заявили про підтримку суверенітету України

Президенти держав, які складаються у форматі "Квінт", зробили спільну заяву про рішучу підтримку України у ситуації з Росією. Йдеться про Німеччину, Сполучені Штати, Францію, Італію та Велику Британію. Про це повідомляється на сайті Єлисейського палацу.

- П'ять глав держав та урядів поділилися своїм аналізом напруженості між Росією та Україною, висловили рішучість поважати суверенітет останньої та заявили про свою прихильність діяти для підтримки миру та безпеки в Європі, - зазначено у заяві.

Як зазначається у повідомленні, лідери країн "Квінт" також нагадали про необхідність поновлення переговорів з Україною у "нормандському форматі" під егідою Франції та Німеччини.

На початку грудня президент США Джо Байден заявив, що американська сторона розробляє комплекс заходів, які ускладнюють вторгнення Росії в Україну. За його словами, Сполучені Штати готують всеосяжний та значний набір ініціатив, але подробиць не уточнив.

Інформація про те, що РФ готується до наступу на Україну наприкінці січня – на початку лютого з'явилася наприкінці листопада. Тоді глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов оприлюднив план, за яким може розпочатись вторгнення російською стороною до нашої країни.