Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Український суд дозволив затримати Наталію Поклонську

Український суд дозволив затримати Наталію Поклонську
Фото: Instagram.com \nv_poklonskaya

Київський апеляційний суд надав дозвіл на затримання колишнього так званого «прокурора» анексованого Криму Наталії Поклонської, підозрюваної у державній зраді. Про це 7 грудня повідомляє прес-служба суду.

У суді заявили, що колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу, подану прокурором на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 27 вересня 2021 року.

Зазначеною ухвалою відмовлено у задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу генпрокурора про надання дозволу на затримання Поклонської з метою приводу її для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану прокурором, задоволено, ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року скасовано.

ДОВІДКА

Протягом лютого-березня 2014 року, перебуваючи у Криму, Наталія Поклонська сприяла окупації півострова, щодо неї в Україні відкрито справу про держзраду. Вона також фігурує ще у кількох справах, зокрема у справі "кримських терористів", за якою вирок свого часу отримав режисер Олег Сенцов.

Після окупації Поклонська отримала громадянство Росії та посаду "прокурора" Криму, а потім у 2016 році стала депутатом Держдуми РФ від партії "Єдина Росія". У вересні 2021 року її повноваження закінчилися, а ще навесні Поклонська заявила, що переобиратися до Думи не буде.

У жовтні Володимир Путін призначив Наталю Поклонську послом РФ у Кабо-Верде. 13 жовтня в МЗС України повідомили, що перед владою Кабо-Верде порушено питання про злочинну діяльність Поклонської під час анексії Криму. Країна, куди їде послом екс-"прокурор" півострова, поінформована про санкції проти неї та про те, що Поклонська перебуває в Україні у розшуку.

З 2014 року вона перебуває в розшуку в Україні через підозру у поваленні конституційного ладу та захопленні державної влади. У жовтні 2018 року ГПУ підготувала нове звинувачення – у порушенні законів та звичаїв війни. 2020 року Наталія Поклонська заявляла, що готова поїхати послом до України.