4 червня
Завантажити ще

Олена Зеленська на саміті “Україна 30. Діти” розповіла про подальшу співпрацю з ЮНІСЕФ: Не лише шкільне харчування

Олена Зеленська на саміті “Україна 30. Діти” розповіла про подальшу співпрацю з ЮНІСЕФ: Не лише шкільне харчування
Фото: youtube.com/Всеукраїнський Форум Україна 30

Олена Зеленська відкрила у Києві саміт “Україна 30. ДІТИ”, присвячений 30-річчю незалежності України та 75-річчю ЮНІСЕФ. Перша леді повідомила, що має великі очікування від подальшої співпраці з Дитячим фондом ООН.

- Вже скоро буде представлено концепцію кампанії здорового харчування та розвитку здорових харчових звичок. Перед Новим роком ми з ЮНІСЕФ розпочинаємо реалізацію цієї кампанії. Ми продовжимо робити це наступного року. До кінця року маємо запустити веб-портал реформи шкільного харчування і наступного року продовжимо розвивати та наповнювати цей веб-ресурс. Прошу ЮНІСЕФ не залишати нас на цьому шляху, - сказала Зеленська на форумі.

Дружина президента наголосила, що пишається можливістю співпрацювати з офісом ЮНІСЕФ в Україні. Ця співпраця закріплена у двох меморандумах про взаєморозуміння.

– Основні пункти там про покращення якості харчування дітей в освітніх закладах, про поширення здорового способу життя серед дітей і молоді, про покращення знань про здоровий спосіб життя та харчування серед батьків і педагогів, – розповіла Олена Зеленська.

За словами першої леді, у рамках співпраці з ЮНІСЕФ йдеться не лише про харчування, але й про перезавантаження суспільства та зміну мислення.

– Ми співпрацюємо у забезпеченні рівних прав та можливостей для хлопчиків та дівчаток, у створенні безбар'єрного простору для дітей і сімей з маленькими дітьми, – підсумувала вона.

Глава представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін розповів, що Дитячий фонд ООН розробляє п'ятирічну програму для України, передає "Інтерфакс-Україна".

- Ще раз хочу наголосити перед президентом, першою леді, що ми розробляємо наразі стратегію на п'ять років, базуючись на пріоритетах України. Насамперед ми хотіли б, щоб усі діти пройшли вакцинування в рамках першого етапу цієї програми, - сказав представник ЮНІСЕФ.

Другий етап програми буде спрямований на можливість кожній дитині здобути освіту. Третій компонент програми передбачає підтримку дітей із особливими потребами.

Виконавчий директор ЮНІСЕФ Генріетта Фор закликала Україну прискорити вакцинацію від COVID-19, щоб скоротити ризики впливу пандемії на дітей. Також вона звернула увагу на проблеми дітей, які постраждали від збройного конфлікту на сході країни.

Для заходу перша леді обрала яскраво-червоний брючний костюм, який доповнила блузкою та човниками ніжного персикового кольору.