26 грудня
Завантажити ще

Представники народності рохінджа вимагають у Facebook 200 мільярдів доларів через геноцид у М'янмі

Представники народності рохінджа вимагають у Facebook 200 мільярдів доларів через геноцид у М'янмі
Фото: Impact.ro

До суду Північного округу американського штату Каліфорнія надійшов колективний позов від представників народності рохінджу у Великій Британії та Сполучених Штатах. У заяві вони вимагають із компанії Facebook компенсацію у розмірі 200 мільйонів доларів через розпалювання ненависті під час конфлікту у М'янмі. Про це пише The Guardian.

- Незважаючи на те, що у Facebook визнали свою відповідальність, не було виплачено жодних компенсацій, і жодному, хто вижив, не було надано підтримки або відшкодовано понесену шкоду, - заявили адвокати позивачів.

Як пише видання, у позовній заяві зазначено, що соцмережа не видаляла повідомлення, що розпалювали ненависть до представників мусульманської меншини, а, навпаки, показувала користувачам у пріоритетному порядку через їхню популярність.

- Позивач стверджує, що особливості роботи алгоритмів Facebook призвели до посилення негативного ставлення до Рохінджа в М'янмі. Представники позивачів заявляють, що Facebook не наймала місцевих модераторів, які б розбиралися в ситуації, і не видаляла групи та сторінки користувачів, де звучали заклики до розправи над Рохінджем, - зазначено в повідомленні.

Багато представників рохінджу проживають у М'янмі довгі роки, але влада країни вважає їх нелегальними мігрантами і не визнає їхнє право на громадянство. Ситуація в Ракхайні загострилася там у 2017 році, коли учасники руху "Араканська армія порятунку рохінджу" напали на десятки опорних пунктів поліції. Після цього сили безпеки М'янми розпочали у регіоні силову операцію.

Після подій 2017 року з М'янми до Бангладешу, за інформацією ООН, втекло близько 740 тисяч рохінджу, а близько 9 тисяч людей загинули або були вбиті.

У серпні 2018 року вийшла доповідь місії комітету ООН з прав людини, в якій йдеться про те, що дії уряду та збройних сил М'янми проти народу рохінджу несуть ознаки геноциду і мають бути розслідувані. Комітет закликав Міжнародний кримінальний суд звернути увагу на стан справ у країні.

Новини по темі: Facebook компенсація М'янма