Завантажити ще

Американські ЗМІ розповіли, які "агресивні" санкції чекають на Росію у разі нападу на Україну

Американські ЗМІ розповіли, які

У Росії не чекають прориву у відносинах зі США після розмови Джо Байдена та Володимира Путіна з відеозв'язку, який запланований на 7 грудня - надто далеко зайшла криза і буде добре, якщо співрозмовники зможуть просто почути аргументи один одного. Таку думку висловив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє 6 грудня російське агентство " Інтерфакс " із посиланням на коментар спікера в ефірі "Першого каналу".

- Дуже складно чекати на прориви від розмов. "Ми маємо такі величезні "авгієві стайні" зараз у наших двосторонніх відносинах, що розчистити їх за кілька годин розмови навряд чи можливо", - заявив він.

Пєсков запропонував сподіватися на те, що Володимиру Путіну та Джо Байдену вдасться "донести свої позиції один одному" та відповісти на них. Спікер додав, що у деяких питаннях країни рухаються до діалогу, незважаючи на те, що загалом відносини незадовільні. Але розмова – це краще, ніж її відсутність.

Санкції проти Росії: відключення від SWIFT - крайній захід

Водночас, США вивчають можливість ввести санкції проти Росії для стримування Москви від вторгнення в Україну. Під обмеження може потрапити оточення президента РФ Володимира Путіна, енергетичні компанії та російський держборг. Про це повідомляє 6 грудня телеканалCNN.
- Ми склали страшенно агресивний пакет [санкцій], - сказав журналістам один із високопосадовців.

Він попередив Росію, що якщо Москва вторгнеться в Україну, США та Європа разом запровадять найгірші економічні санкції, які будь-коли застосовувалися до країни, крім Ірану та Північної Кореї.

За інформацією співрозмовників телеканалу, санкції можуть торкнутися оточення Путіна, російських енергетичних компаній і банків, а також державного боргу Росії. Крім того, обмеження передбачають відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Вони відзначили, що відключення Росії від SWIFT розглядається як "ядерний" варіант. Співрозмовники телеканалу також нагадали, що навесні 2021 року Європарламент ухвалив необов'язкову резолюцію, яка закликає до такого кроку у разі вторгнення Росії в Україну.

Псаки уникла відповіді на питання, чи застосують США силу щодо Росії

Президент США Джо Байден планує ясно пояснити президенту РФ Володимиру Путіну під час розмови у вівторок, що буде готовий чинити тиск на російську економіку у разі конфлікту між Москвою та Києвом, заявила у понеділок представник Білого дому Джен Псакі. Про це повідомляє " Інтерфакс-Україна ".

- Він ясно дасть зрозуміти, що ми готували низку економічних заходів, які можуть завдати шкоди [Росії], - сказала вона на брифінгу 6 грудня.

Псаки стала виключати як односторонні заходи проти РФ, і дії разом із союзниками. За її словами, Байден пізніше у понеділок обговорить це питання із низкою західних лідерів.

– Ми очікуємо, що Україна буде великою темою обговорення на переговорах. Однак будуть інші теми", - нагадала вона.

Представник Білого дому зазначила, що США прагнуть пояснити РФ, що у випадку з Україною "рішення потрібно шукати за допомогою дипломатії". Вона не стала прямо відповідати на запитання про те, чи можливе в тому чи іншому вигляді використання збройних сил США у разі нападу РФ на Україну, наголосивши, що не хоче обговорювати такі речі до розмови Путіна з Байденом. Псакі зазначила, що "військовий аспект – це не наш пріоритетний варіант".